Fenerbahçe Spor Kulübü Spor Okulları Spor ve Sporcunun Yanında

0
215

Spor, yüzyıllardır insan hayatının bir yerinde mutlaka bir yer bulmuştur. İnsan hayatında sporun yerini araştırdığımızda Antik Yunan Olimpiyatları’na kadar gidebiliriz. Spor bu kadar hayatımızın içinde hatta genlerimizdeyken spordan uzak kalmamız da elbette mümkün olmuyor. Gerek yürüyüş yaparak gerek fitness ile gerekse yüzerek sporu bir ucundan yakalıyoruz. Peki, çocuklarımızın spor yapması için onları yönlendirecek hatta belki de yarışlara katılması için olması gerektiği gibi çalıştıracak bir yer var mı? Eğer çocuğunuz yüzmeye meraklıysa biz bir adres biliyoruz: Fenerbahçe Spor Kulübü Yüzme Okulu.

Yılların birikimi ve tecrübesiyle sporun ve sporcunun daima yanında olan Fenerbahçe Spor Kulübü Spor Okulları, yüzme okuluyla da çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor. 4-16 yaş arası çocuk ve gençlerin katılabildiği yüzme okulu, derslerini TOBB Üniversitesi’nin olimpik yüzme havuzunda gerçekleştiriyor.

70’i müsabık 200 sporcunun olduğu Fenerbahçe Yüzme Okulu’nda 16 eğitmen bulunmakta. Çocuklarınız okul sorumlusu Seda Bilgiç koçluğunda antrenmanlarını sürdürürken bunun yanında Kulüp diyetisyeninden de sağlıklı beslenmelerine dair yardımlar da alabiliyorlar.

Tüm öğrencilerin antrenmanlarıyla yakından ilgilenen Fenerbahçe Yüzme Okulu Okul Sorumlusu Seda Bilgiç kulüp hakkında dergimize verdiği röportajda; ’’gelişen ve değişen dünya yapısı ile Fenerbahçe Spor Kulübü olarak biz de bu değişimin bir parçası olmuş bulunmaktayız. Sporun ve sporcunun her daim yanında olan kulübümüz, yetiştirmekte olduğumuz sporcu adaylarına profesyonel sporun gereklerini öğretmeyi ilke edinmiştir. Bu plan dahilinde amacımız; sporcularımıza Fenerbahçe sevgisini hissettirmek, Fenerbahçe ruhunu ve prensiplerini sporun her dalına yayarak yetenekli ve spor ahlakı olan bireyler yetiştirmek olmaktadır. Tüm genç sporcu adaylarını, Fenerbahçe Spor Kulübü farkı ile eğitim almaları için aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here