Dr. Erkan Özgün ile İleri Nesil Teknolojiler-Akıllı Plazma

0
651

Dr. Erkan Özgün herkes tarafından tanınan, başarısına başarı katan ve çok da sevilen bir doktor. Takip ettiği yenilikler ve uyguladığı tüm yöntemlerle adından sıkça söz ettiren sevgili doktorumuz Özgün ile buluştuk. Bugün Memorial Ankara Hastanesi Mezoterapi Ünitesi’nde, ileri nesil tıbbi teknolojilerin çok sıkı bir takipçisi ve uygulayıcısı olduğunu pek çok hekimimizden öğrendiğimiz Dr. Erkan Özgün’ün konuğu olduk ve ‘’Akıllı Plazma’’ ile ilgili ilginç bilgiler öğrendik.

Erkan bey, öncelikle ileri nesil tıp teknolojileri nedir ve bu konuda neler yapıyorsunuz?
Teknoloji her alanda ışık hızında ilerliyor. Tıp alanında da sürekli yenilikçi teknikler, ürünler ve teknolojiler hayatımıza giriyor. Bugünlerde pek çoğu ile ilgilendiğim gibi ‘’Akıllı Plazma’’ ile yoğun bir işlem trafiği yaşıyorum. Sonuçlarını ve hastalarımın mutluluğunu görmek gerçekten çok keyifli.

Nedir bu Akıllı Plazma?
Hücre teknolojilerini ileri nesil tıp teknolojilerinin temeli olarak görüyorum. 1993 yılından beri gönüllü olarak pek çok hücre çalışmalarının içinde bulundum. Bunun yanı sıra PRP denilen ve pek çok insan tarafından bilinen kişinin kendi kanından elde edilmiş, içinde kişiye ait büyüme faktörlerinin yer aldığı, trombositten zengin plazma ile sayısız çalışmalarım ve vakalarım oldu. Akıllı Plazma’yı öğrenene kadar hep bir eksik vardı sonuçlarımızda ancak bu teknoloji PRP’den çok daha güçlü bir etki yaratarak çok daha iyi sonuçlar almamıza yardım etti.

Basitçe, nasıl anlatabilirsiniz?
PRP yöntemi uygulandığında açığa çıkan bir madde zaman zaman inflamasyon denilen bir reaksiyona sebep olabilmektedir. İşte Akıllı Plazma bu noktada, bu açığa çıkan maddenin hücre düzeyinde bağlanmasını engelleyerek etkinliği 4-6 kat daha fazla göstermektedir.

Üstelik maliyet açısından PRP ile benzer maliyetlerde olması bizler için kullanılabilirliğini artırmaktadır. Bu etkinliğinden dolayı gerek saç mezoterapisinde, gerek anti aging amaçlı cilt mezoterapilerinde çok daha iyi sonuçlar almaktayız. Şöyle ki, artık Akıllı Plazma’yı saç ekimlerimizin protokolü içerisine de yerleştirdik ve yeni dönemde saç nakli sırasında hastalarımıza Akıllı Plazma uygulayacağız.

Neden Akıllı Plazma deniyor bu yönteme?
İçerisinde yer alan medikal düzeyde hazırlanmış cam parçacıkları sayesinde az önce bahsettiğim hücre düzeyinde bağlanmayı engelleyen reaksiyonu sağlayabilmesi için şartlandırılmış olmasından kaynaklanıyor. PRP’den farklı olarak hastanın kanı alındıktan sonra 3 saatlik bir kuluçkalandırma süreci bekleniyor. İşte bu sırada şartlandırmasını yapıyor. Aklını kullanıyor yani.

Bununla, saç dökülmesini engelleyebiliyoruz, cilt gençleştirmesini pek çok yönteme göre 4-6 kat daha etkin sağlayabilmekte, pek çok leke tedavisini mezoterapi tekniği ve akıllı plazma kullanarak çözebilmekteyiz. Ayrıca, mezoterapinin en etkin kullanıldığı alanlardan olan eklem ve diğer ağrı tedavilerinde kullanabilmekteyiz. Bu aralar en çok sorulan mezolift konusunda Akıllı Plazma bize önder olacak gibi görünüyor.

İlgilendiğiniz ileri nesil teknoloji Akıllı Plazma ile mi sınırlı?
Elbette değil. O kadar çok yenilik var ki takip ettiğim, saymaya kalksam tüm sayıyı bana ayırmanız gerekir. Ancak bugünlerde yoğunlaştığım bir başka yeni yöntem ise Regenera Micrografting uygulaması. Saç ve cilt mezoterapisinde gerçekten de hücre teknolojilerini en etkili kullanabildiğim yöntemlerden birisidir. Aslına bakarsanız, laboratuvar ayağınıza gelmekte.

Uygulama yapacağım bölgeye uygun bir yerden küçük bir doku parçasını alıp çok kısa bir sürede hücre ayrıştırmasını yapıp saçlı deriye veya cilde mezoterapi yöntemi kullanarak veriyorum. Gerçekten de hücrenin gücünü bu uygulamaların sonucunda çok büyük bir keyifle görebilmekteyiz.

Erkan bey sizin de dediğiniz gibi sanırım bütün sayıyı size versek takip ettiğiniz ileri nesil tedavi yöntemlerini sığdıramayacağız. (bu arada bize bazı yeni yöntemleri anlatmaya başladı da) Sanırım biz bu ropörtajı bitiremeyeceğiz. Sizden son söz alsak ve diğer yöntemleri başka sayılarımıza bıraksak?

İlginiz ve ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Tabi bazı yöntemler var ki onları ulusal ve uluslararası tıp kongrelerinde sunduktan sonra sizlerle paylaşmak zorundayım. Ancak şunu belirtmeliyim ki, biz hekimler “daha fazla nasıl faydalı olabiliriz” sihirli cümlesini hücrelerine almış insanlarız. Emin olun dünyamız bu cümle çerçevesinde çalışan pek çok bilim insanıyla dolu. Bizler belki sadece takip edip bunları hayata geçirmeye çalışıyoruz ama bilinsin ki her gün bir önceki günden daha faydalı işler yapabiliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here