Dil Öğrenmenin Farklı ve Eğlenceli Yolu SOCIAL BUSINESS ACADEMY

0
493

Social Business Academy, dil öğrenmenin daha doğrusu öğrendiğimiz ama pratik yapamadığımız yabancı dili konuşabilmenin eğlenceli ve farklı bir yolunu sunuyor. Türkiye’de ne büyük problemin herkesin az çok yabancı dil bilmesi fakat konuşamamasından yola çıkarak Social Business Academy’i kuran Pelin Kuseyri ve Dilek Mızrak, kafe tarzında dizayn edilen mekanda, gelenlerin Native Speaker eşliğinde pratik yapabilecekleri söylüyorlar. Sinema kafesi, kütüphanesi ve daha birçok hizmetiyle geniş bir alan sunan Sacial Business Academy aynı zamanda özel günler için organizasyon da yapıyor. Gelin Social Business Academy ile ilgili detayları Pelin Hanım ve Dilek Hanım’dan alalım.

Social Business Academy’i açmanızdaki amaç oldukça çok farklı ve ilginç. Bundan bahseder misiniz?
Dört yıldır devam etmekte olan tercüme firmamızda başarılı projelere imza attık. ‘’Paylaşmak güzeldir, bir dil bir insan’’ ilkesinden yola çıkarak sadece tercüme yapmayalım DİL’i herkesin en iyi şekilde öğrenmesini sağlayalım ve çoğalıp büyüyelim istedik, tabi ki kendi dilimizi de baş tacımız yaparak. En iyi Native Speaker eğitmenlerle hedefimizi “Herkes dil konuşarak gramer öğrenecek“ sloganı olarak belirledik ve bunu kurs havasından çıkartıp kafe ortamında gerçekleştirebileceğimiz Social Business Academy’i kurduk.

Yabancı dili geliştirmenin farklı ve eğlenceli bir yolunu seçmişsiniz. Nasıl çıktı bu fikir?
Aslında Türkiye’de en büyük problem herkesin az çok dil bilmesi ama konuşma kısmında yetersiz kalması. Bununla ilgili farklı bir çalışma yapmaya karar verdik. Ankara’nın en seçkin üniversitelerinde görev alan en iyi Native Speaker eğitmenlerle bir araya geldik ve gramer odaklı sıkıcı derslerin aksine DİL’e maruz bırakan tamamen konuşma ve dinleme odaklı en iyi öğretme metodunu belirledik. Tüm öğrenmeyi güçleştiren faktörleri eğlenceli bir şekle dönüştürdük. Amacımız; daha verimli ve kısa süreçli konuşma ve dinleme odaklı öğrenme.

Yabancı dilini ‘’speaking’’ olarak geliştirmek isteyenler burada nasıl bir yol izleyebilirler?
Öncelikle kafe konseptinde, dil öğrenmek isteyenler Native Speaker eğitmenlerle bir araya gelip hedeflerini belirliyorlar. DİL’i hangi amaçla öğrenmek istiyorlar, ne kadar süreye ihtiyaçları var, psikolojik olarak grup çalışmasına uygunlar mı? Her türlü değerlendirme yapıldıktan sonra sadece buraya geldikleri zaman değil burada olmadıkları zaman için de sürekli onlarla olacak kişiye özel program uygulaması hayata geçirilmeye başlanır. Burada bulunan Native Speaker eğitmenlerimiz yalnız gelenlere de yardımcı olmaktadır. Ayrıca dil takviyesi olarak sinema kafemizde yabancı altyazılı filmler, karaoke, İngilizce drama ve oyunlar gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

Yukarı katta kiralanabilen odalarınız aşağıda kütüphaneniz var. Pilates, nefes egzersizi gibi aktiviteleri gerçekleştirebiliyoruz. Nasıl yapıyoruz bunları?
Evet, otantik kitaplığımızla okumanın hazzını doyasıya yaşayacakları kitap salonumuz, sinema kafe konseptiyle kendilerini özel hissedebilecekleri, yiyecek, içecek keyfini yaşayabilecekleri sinema salonumuz, grup olarak kiralayıp sunacağımız en leziz yiyecek ve içeceklerle ders çalışabilecekleri ferah odalarımız, şirket ve kurumların yemek organizasyonlarını yapabilecekleri toplantı ve özel buluşmalar için ferah odalarımız mevcuttur. Ayrıca Ankara’nın en iyi nefes ve yoga eğitmenleriyle belli günlerde seanslar düzenlemekteyiz.

Organizasyonlar da yapacak mısınız?
Evet, değişik konseptlerle renklendirdiğimiz doğum günü, babyshower, diş buğdayı, yıl dönümü gibi kişilere özel organizasyonlarımız da yapılmaktadır.

Social Business Academy’i yeni keşfedeceklere neler söylersiniz?
Aslında Social Business Academy, ‘’Dil Kafe’’ konseptini içinde barındıran kendine özgü, en büyük farkı ‘’DONUT’’ yazılımıyla konuşma ve dinleme odaklı dil öğreniminin yanı sıra, içinde dünya yemeklerinden lezzetler sunan kafesiyle kesinlikle burayı tercih edenlerin en büyük şansı olacaktır. ‘’Social’’ kavramıyla kişilere özel butik organizasyonların yapıldığı, sinemasıyla, karaokesiyle, dramasıyla, oyun aktiviteleriyle, yurt içi ve yurt dışı kamplarıyla kişilerin kendilerini seçkin ve özel hissedecekleri, ‘’Business’’ kavramıyla iş dünyasının yabancı misafirlerini ağırlayabilecekleri dil hizmetiyle, ihtiyaç duyduklarında tercüme hizmetini alabilecekleri tercümanlarıyla, iş toplantılarını yapabilecekleri özel odalarıyla her türlü hizmetin en iyi kalitede sunulduğu bir akademidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here