Alman Markası Artık Ankara’da ALESSANDRO TIRNAK STÜDYOSU

0
1040

Güzelliği, asaleti ve çekiciliğiyle kendine hayran bırakan genç bir hanımefendi bu ay Ankara Life sayfalarında… Genç yaşına rağmen başarılı bir iş kadını olan ve ünlü Alman markası Alessandro’yu Ankara’ya taşıyan Şiir Yolaçan, her kadının ruhunda güzel ve bakımlı olmak olduğuna inananlardan. Öyle ki; kendi güzelliğinin yanında kendine bakan kadınlarla beraber olmak ve onların yanında bulunmak için bu mesleği seçmiş. Kısacası, Şiir Yolaçan için güzellik hayatının her alanını kaplamış.

Bakımlı kadınların yanında erkeklerin de tüm bakımlarını yaptırabileceği bir konsepti Ankara’ya getirdiğini söyleyen Şiir Hanım, sektörle alakalı eğitimlerine de devam ediyor. Teknolojinin hızla gelişmesiyle sektörde yer alan yenilikleri takip eden ve yenilikleri uygulayan Alessandro Tırnak Stüdyosu sahibi Şiir Yolaçan ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Şiir Hanım, bu sektörü seçmenizdeki neden neydi?
Her kadın gibi güzel ve bakımlı olmak benim de ruhumda var ve bunu kendime meslek edinmeye karar verdim. Şu anda bir Alman firması olan Alessandro Academy Tırnak Stüdyosu’nun franchisingini alarak Ankara’ya güzellik ve bakım adına, sadece kadınların değil erkeklerin de rahatlıkla tüm bakımlarını yaptırabileceği yeni bir konsept getirdim. İçinde severek bulunduğum bu sektör, sürekli teknolojiler doğrultusunda yeniliklerle ilerliyor. Ben de en yeni ve en iyi hizmeti misafirlerimize sunabilmek adına sektörümle alakalı eğitimler aldım ve almaya da devam edeceğim.

Alessandro Tırnak Stüdyosu’nda ne tür uygulamalar yapıyorsunuz?
İsmimiz ‘’Alessandro Tırnak Stüdyosu’’ diye geçiyor fakat tırnak dışında farklı uygulamalarımız da var. En başta klasik manikür ve pedikürden farklı olarak spa manikür ve spa pedikürü yapmaktayız. Bu uygulamanın farkı; duyulara hitap eden, hoş aromaterapik kokular ile hisleri harekete geçiren özel manikür ve pedikür olmasıdır.

Misafirlerimizin tırnak analizini yapıp tırnağının ve etlerinin durumuna göre 3 farklı tedavi ve bakım yöntemlerinden birini uygulamaktayız. Bunların dışında medikal ayak bakımı, jel sistem protez tırnak, fibre jel protez tırnak, kalıcı oje, ipek kirpik, kirpik liftingi, microblading, kalıcı makyaj, özel cilt bakımları, spa el bakımı, pedix marina vital ayak bakımları, spa sensation el ve ayak parafin uygulamaları yapmaktayız.

‘’Her iki kadından biri tırnaklarından şikayetçi’’

Son yıllarda klasik manikür uygulamasına farklı yöntemler eklendi. Bunlardan biri de protez tırnak uygulaması. Protez tırnak nasıl bir uygulama?
Günümüzde her iki bayandan biri kırılgan, çatlayan, dayanıksız tırnaklardan şikayetçi. Jel sistem protez tırnak uygulamamız ile tırnaklarını uzatamayan, tırnakları kırılan ve strese bağlı olarak tırnak yiyen kişilerin kendi tırnaklarının anatomik yapısına zarar vermeden istenilen uzunlukta ve şekilde dayanıklı tırnaklara sahip olmalarını sağlıyoruz.

Jel sistem protez tırnak ve fibre jel uygulamaların farkı nedir?
Arasındaki en büyük fark; fibre jel (fırçalı jel) törpü gerektirmeyen, içerdiği cam lifleri ile daha dayanıklı, daha parlak ve jel sistem protez tırnak yapımına göre daha kolay ve zaman açısından da avantaj sağladığımız protez tırnak uygulamamızdır.

Bu iki uygulama için de uygulama sonrasında herhangi bir bakım süresi var mıdır?
Bu işleme yenileme ya da dolgu adı verilir. Jel sistem ve fibre jel protez tırnak uygulamamızdan sonra tırnakların uzama hızına göre bakımların sıklıkları değişkenlik göstermektedir. Düzenli ve doğru zamanlarda bakım yapılması durumunda kişi protez tırnakları uzun süre kullanabilir.

Peki, evde tırnak bakımı uygulamak isteyenler için neler önerirsiniz?
El ve tırnaklar tıpkı yüzümüz gibidir. Nasıl ki cilt tipimize uygun kremler serumlar kullanıyorsak, el ve tırnakların analizi uzman bir kişi tarafından yapılmalı ve evde kullanılması gereken destek ürünler, yapılan analize göre seçilip düzenli kullanılmalıdır. Son olarak şunu diyebilirim ki; eller ve tırnak kişinin aynasıdır ve asla ihmal edilmemelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here