Sevdiklerinize ‘’SERENAT’’ın En Güzel Yolu SERENAT FLOWERS&EVENT

0
589

Özel gün sürprizlerini hepimiz severiz. Özellikle de iş yerinde ya da evimize masamızın üzerinde içinde ufak bir notla bir çiçek görürsek. Artık sevdiklerimizi mutlu etmek, sevgimizi göstermek için bunu yapmak oldukça kolay. Başkentin en merkezi yerinde bulunan Serenat Flowers&Event sizin için her şeyi düşünmüş. Siz sadece sevdiğinizin hangi çiçekleri sevdiğini söylüyorsunuz ve çiçeklerden oluşan bir ‘’serenat’’ ile karşılaşıyorsunuz. Özellikle de gelinlerin çiçek seçimlerinde gelinin karmaşasında ve kafa karışıklığında ortaya en güzel buketi çıkaran Serenat Flowers&Event, en güzel günlerinize ortak olmak için sizi bekliyor. Serenat Flowers&Event’in güzel sahibi Gamze Uzun ile Serenat hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik…

Gamze Hanım, öncelikle Serenat Flowers&Event’in hikayesi nedir?
Doğanın bize vermiş olduğu eşsiz güzellikleri, kendi zevkim ve hayal gücüm ile birleştirmek istediğimde bu markayı oluşturmaya karar verdim. Henüz 4 aylık bir firma olmasıyla beraber çok güzel işler yapmaya başladık.

Sizin çiçeklerle ilişkiniz nasıl başladı?
Hayal gücüm, tasarım ruhum ve el yeteneklerimi keşfetmem ile başladı aslında. Sonrasında da yeteneklerimi geliştirmeye karar verdim ve bu işin eğitimlerini aldım. Çok istekli olduğum için de çok kısa sürede güzel işler yapmaya başladım. Çalışma hayatının içinde yıllardır bulunmamdan dolayı da tecrübelerim ve çevrem bana bu yolda hep yeşil ışık tuttu.

Serenat Flowers&Event olarak ne tür hizmetleriniz var?
Serenat Flowers&Event olarak davetlere özel konsept çiçekler hazırlıyoruz. Kurumsal tasarım konusunu Ankara’da ileri seviyelere getirmeye çalışıyoruz (özellikle cafe, restaurant ve otellerde ortamın ambiyansını taze çiçekler ile ortaya çıkarıyoruz.) İnsanların en özel günlerinde mutluluklarını paylaşırken onların hayal ettiklerini en iyi şekilde sunuyoruz.

Düğün sezonuna neredeyse girmiş bulunmaktayız. Bu sezon gelin çiçekleri için ne gibi öneriler verebilirsiniz?
Ben doğal güzellikleri sevdiğim için ihtişamdan uzak doğal renk tonlarında hazırlanmış buketleri öneriyorum. Bu sezon da yine beyaz güller, laleler, şakayıklar, galalar, lilyumlar ve zambaklar moda olacak. Gelinlerimize hazırladığımız gelin buketlerinin minyatür boyda olanlarını da damatların yakalarında görmeyi seviyorum.

Anneler Günü, Sevgililer Günü, doğum günü gibi özel günlere ait çiçek seçimleri nasıl olmalı?
Çiçek son zamanlarda artık özel günlerde sevdiklerimizi mutlu etmek için bir ritüel haline geldi yani olmazsa olmaz. İlk olarak anneler günü bence en kutsal gün. Bizi dünyaya getiren annelerimizin sevdiği çiçeklerden oluşan aranjmanlar yapmalıyız. Annelerimiz genelde kalıcı çiçekler sevdiği için salon ve balkon bitkilerini de tercih edebiliriz.

İkinci olarak Sevgililer Günü’nü ele aldığımızda konu bambaşka yerlere gelebiliyor. Klasikleşen kırmızı güllerin aksine rengarenk güller, orkideler, uzun boylu güllerden oluşan aranjmanlar, kutu gül aranjmanları ve harf kutu aranjmanları tercih edilmeli.
Son olarak da doğum gününü ele aldığımızda yine kişilerin zevkleri çok önemli. Doğum günü sahibinin zevkini çözdükten sonra işimiz kolaylaşıyor. Ben de bir kadın olarak kendime nasıl bir çiçek gelirse mutlu olurum diye düşünüp aynı özen ile hazırlıyorum.

Peki, sizce çiçekler kişiliği ele verir mi?
Kesinlikle… Kişinin tarzıdır çiçek… Çiçeklerin bambaşka bir dünyası ve bambaşka anlamları vardır. Bunları bilerek çiçek almak bence karşımızdaki kişiye ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here