Perde Sanat Tiyatrosu’ndan Sezona Damga Vuracak Oyun: RULET

0
356

Oyuncu İbrahim Sevinç tarafından Kasım 2015’te kurulduğundan bu yana 4 büyük oyun hazırlayıp sezon boyunca Ankara ve diğer illerde oyunlarını sergileyen Perde Sanat Tiyatrosu, yine sezona damga vuracak bir oyunla seyircilerini bekliyor.

1943 yılının Mart ayında Stalingrad’ın doğu bölgesinde, Rus kontrolünde bulunan ve Alman savaş esirlerinin bulunduğu küçük bir tutuk evinde geçen oyun, Almanların, Stalingrad’ı bir milyona yakın askerle ısrarla kuşatmak istediği fakat taktiksel hatalar ve ısrar sonucu kaybetmeye başladığı bir dönemden bahsediyor.

“Rulet’’ ile ilgili konuşan İbrahim Sevinç oyun hakkında; ‘’hızla büyük Nazi rüyası sona doğru sürüklenmektedir. Bu sırada Alman 22. tabur komutanı olan Binbaşı ve Başçavuş, müthiş bir çarpışmadan sonra taburdan sağ kalanlarla kontrollü bir şekilde geri çekilmeye çalışırken bir Rus birliğince pusuya düşürülür ve etrafı çevrilir. Çatışmaya devam eden ve teslim olmayı kabul etmeyen Almanlar, neredeyse birliğin tüm mevcudunu kaybederler. Bundan sonra da olaylar karışır. Sinema tadında bir tiyatro gösterisi izlemek isteyen herkesi oyunumuza bekliyoruz’’ diye konuştu.

Kosta Kortidis’in yazdığı, Talha Kalovov’un yönettiği ‘’Rulet’’ oyununda birçok dizi ve sinema filminde oynayan başarılı oyuncu İbrahim Sevinç, Caner Karadağ ve Mustafa Selçuk sahne alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here