Dr. Buğra Buyrukçu: Evde “Grip Savar” Hazırlayın!

0
845

Sokakta, evde, işyerlerinde neredeyse herkes hasta. Grip salgını hızla yayılıyor, hastaneler dolup taşıyor, çoğu kez ilaç tedavisi bile sonuç vermiyor. Çare ise evde kolaylıkla hazırlayacağınız Grip Savar’da…

Fitoterapist Dr. Buğra Buyrukçu, mevsimsel grip enfeksiyonunda önemli artış gözlendiğini söyledi. Grip vakalarındaki artışın sokakta, evlerde, işyerlerinde kendini gösterdiğini hatırlatan Dr. Buyrukçu, “Şu anda çok yaygın bir grip salgını olduğunu söyleyebiliriz. Bu yılki grip virüsü çok bulaşıcı ve virüsü alan kişiye hayatı zehir ediyor. Ülkemizin diğer bölgelerinde olduğu gibi Ankara’da da bu yıl grip vakaları erken başladı ve binlerce kişiyi yatağa düşürdü. Öldürmeyen ancak bulaşıcılığı yüzünden çok sayıda kişiyi yatağa düşüren virüs, en çok da kas ağrısı şikayetiyle kendini gösteriyor” dedi.

Hastalığı Önlüyor, Hastaysa Geçiriyor

Fitoterapist Dr. Buğra Buyrukçu, hem kişinin yaşam kalitesini düşüren hem de toplum sağlığını tehdit eden griple, basit yöntemler ile mücadele edilebileceğini de vurguladı. Evde hazırlanabilecek basit bir “Grip Savar” karışım ile grip olmaya karşı direnç sağlanacağını belirten Dr. Buyrukçu, “Grip Savar aynı zamanda grip olmuş kişilerin de hastalığı hızlıca atlatmasını sağlamaktadır. Tamamen bitkisel ürünlerle hazırlanan Grip Savar, sadece hastalıkla mücadele etmeyi sağlamayacak, gereksiz ilaç kullanımının da önüne geçmiş olacak” diye konuştu.

İşte Bitkisel Grip Savar Tarifi

Fitoterapist Dr. Buğra Buyrukçu’nun gribe karşı vücut direncini güçlendiren, gribe yakalanan kişilerde ise hızlı iyileşme sağlayan Grip Savar tarifi ise şöyle:

– Toz zencefil (2 çay kaşığı),
– Toz zerdaçal (2 çay kaşığı),
– Dövülmüş karabiber (1 çay kaşığı),
– 2 adet orta boy limon suyu,
– 4 diş dövülmüş sarımsak
– 1 adet orta boy soğan

Bütün bu malzemeler bir cam kavanoza konulur. Buzdolabında 10 gün bekletilen bu karışım, günde bir kez çalkalanır. 10 gün sonra 2 yemek kaşığı suyu alınıp bal ile karıştırılarak içilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here