Athena Güzellik: Soğuk Lipoliz ile İncelmek Mümkün!

0
649

İstenmeyen bölgesel yağlar; günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorun daha da artmaktadır. Bununla birlikte çözüme yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu konuda en son teknoloji ise; ‘’Soğuk Lipoliz Yöntemi’’dir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Biz de Athena Güzellik Merkezi sahibi Derya Mumcu ile sizler için bölgesel incelmede Soğuk Lipoliz uygulamasını konuştuk…

Derya Hanım, öncelikle ‘’Soğuk Bölgesel İncelme (Soğuk Lipoliz) Uygulaması’’ nedir?
Bölgesel yağlanma ve sarmallarda istenmeyen yağlanmaların olduğu bölgelere belli bir derece soğukluk (-5 derece civarı) verilip ardından akustik ses dalgaları ile, diğer dokulara herhangi bir müdahale olmaksızın bölgesel incelme sağlamayı amaçlayan yöntemdir. Yöntemin temel mantığı, yağ hücrelerinin soğuğa karşı diğer hücrelerden daha duyarlı olması üzerine kuruludur ve soğutma işlemi ile hedef alınan yağ hücrelerinin yapısı güçsüzleştirilip ses dalgaları ile yağ hücrelerini parçalamaktır.

Parçalanan yağ hücreleri birkaç hafta süre içerisinde vücut tarafından atılmaktadır. Bu sistem; yağ hücrelerini ameliyatsız bir şekilde parçalar ve yok eder. Soğuk lipoliz uygulaması vücudun; göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %50 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir uygulamadır.

Bu yöntem kimlere uygulanabilir?
Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilir. Özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız ve acısız bir işlemdir. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa (sırt, karın, basen, yan simitler, kollar, sırtta sutyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız, ilaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahale düşünmüyorsanız, birkaç saatten fazla zaman ayırmak istemiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız sizin için uygun bir yöntemdir.

Ayrıca doğum yaptıktan yaklaşık 8 ay sonra rahatlıkla kullanılabilir. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, birkaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır. Diğer tüm medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı Lazer Liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.

Soğuk Lipoliz sonrasında neler oluşmaktadır?
İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar. İşlem tamamen ağrısız bir yöntemdir. Zaman içerisinde 1 ile 2 ay arasında bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %40 ile %60 oranında bir incelme meydana gelecektir.

Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor?
Soğuk Lipoliz’in uygulanacağı bölge ya da bölgeler belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu tek kullanımlık özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker.

İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı – 5 dereceye kadar soğutur. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, televizyon izleyebilir, gazete-dergi okuyabilir ya da müzik dinleyebilir.

Kaç seans uygulanır?
Soğuk Lipoliz genellikle 1 seans uygulanmaktadır. Gerekli durumlarda aynı bölgeye 2.seans (3 hafta sonrasında) uygulanabilir. Tek seans yağların %40–60 oranında azalmasını sağlamaktadır. 60 dakikalık uygulama esnasında, deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kusursuz bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin küçülme sürecine girmelerine neden olur. Soğuk Lipoliz yağ dokusunun yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha etkilidir. Soğuk lipoliz sadece yağ hücrelerini hedef alır. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. Sadece yağ fazlası olanlar için değil, aynı zamanda selülit problemi olan kişiler için de uygundur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here