25 Yıllık Tecrübesiyle Vaşak Gaz

0
850

Vaşak Gaz, 1993 yılında kurulduktan sonra tecrübesi ve başarısıyla bugünlere gelmiş ve bugün Ankara’daki neredeyse tüm sektörlerin gaz ihtiyacını karşılamakta. Şu anda başında bulunan başarılı ve genç iş adamı Yasin Tıraş da okuduğu yıllardan itibaren bu konuda tecrübe kazanmış ve işini de severek yapıyor. İş seyahatleri ve sektörle ilgili gelişmeleri takip etmek için sıkça yurt dışına giden Tıraş ile Vaşak Gaz hakkında konuştuk…

Yasin Bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
2015 yılında Atılım Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Okul hayatımın yanı sıra fırsat bulduğum her vakitte babamın yanında şirkete gider gelirdim.

Çocukluktan bu zamana kadar her gün artan bilgimle daha çok isteyerek ve severek çalışmaya başladım. Asıl olarak 2015 yılında üniversite hayatım bittikten sonra düzenli çalışmaya başladım. İş hayatımın yanı sıra gezmeyi çok severim.

Çocukluk çağlarından sonra yurt dışı gezilerine katılırdım ancak işe başladıktan sonra sektörümüzle ilgili gelişmeleri takip etmek adına sık sık yurt dışı ziyaretlerim olmaktadır. ANGİAD ve ORSİAD’ta üyeliklerim var. Bunların beni iş hayatıma daha çok motive ettiğini ve başarımı artırdığını düşünüyorum.

Vaşak Gaz’dan bize bahsedebilir misiniz?
Firmamız 1993 yılında Vaşak Gaz Makine Hırdavat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. olarak ticaret hayatına başlamıştır.

Sanayi sektöründe kaynak ve kesmelerde kullanılan gazlarla beraber medikal amaçlı olarak hastanelerde kullanılan gazların dolum ve dağıtımını gerçekleştiriyoruz. 25 yıllık tecrübemiz, deneyimli kadromuz, iş güvenliği konusunda hassasiyetimiz ve çözüm odaklı müşteri hizmetimiz ile sektörde büyümeye devam etmekteyiz.

Vaşak Gaz’da ne tür ürünleriniz var?
Vaşak Gaz’da; dolum ve dağıtımını yaptığımız oksijen, karbondioksit, argon, özel karışım ve azot gazları; sadece dağıtımını yaptığımız helyum, hidrojen, narkoz(AzotProtoksit), amonyak, kuru hava, etilenoksit, asetilen, LPG gazları mevcuttur.

Gaz analizlerini neye göre yapıyorsunuz?
Analizör cihazı ile ilgili gazın TSE Standartlarına göre yapıyoruz.

Son olarak bu işi başarılı bir şekilde yapmak için bir püf nokta var mıdır?
Kullanılan gazların ve ekipmanların kaliteli olmasına, çalışan işcilerin eğitimli ve dikkatli olmasına önem verdiğimiz gibi sektörle ilgili geçmişte yaşanan sıkıntılı durumlardan ders çıkarmak prensibimizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here