Microblading’de Aranılan İsim: Murat Özarslan

0
1864

28 yaşında başarıyı yakalamış ve genç bir iş adamı olarak da yakaladığı başarıyı istikrarlı bir şekilde sürdüren Murat Özarslan, kurduğu Fabbrica D’arte Academy’de hem microblading uygulaması yapıyor hem de bu işin uzmanı olmak isteyenlere eğitim veriyor. İşi dışında sosyal hayata çok fazla zaman ayırmadığını söyleyen Özarslan’ın en çok değer verdiği ve zaman geçirmekten keyif aldığı oğlu hayatının merkezinde. Hem başarılı bir iş adamı hem de oğluna çok düşkün bir baba olan Murat Özarslan ile iş ve özel hayatı ile özel kapak röportajımızda sizlerle…

Murat Bey, öncelikle kaş kontür uygulamasını başarılı bir şekilde yapan nadir insanlardan biri olarak soruyorum. Microblading nedir?
Şu an tüm dünyada ve Türkiye’de güzel kadınlarımızın istediği doğallığı bize sunan Microblading(yarı kalıcı makyaj) ve gerçek kıl efektlerini ortaya çıkarmamızı sağlayan sistem olarak sektörümüzün en gözde uygulamasıdır.

Microblading uygulaması ve avantajları nedir?
Doğal gerçek kıl efektleri ve yarı kalıcı olması en büyük avantajı sağlıyor. Renk değişimi olmadan ve değişen moda trendlerde farklı tasarımlara geçiş yapabilmemizi sağlıyor.
Microblading uygulamasından sonra kişinin herhangi bir bakım yapması gerekiyor mu?
Microblading uygulaması yapılan kişiler için 1 haftalık özel bir bakım sürecimiz yer alıyor.

Kaş kontürleme artık moda oldu ve neredeyse yaptırmayan kalmadı diyebiliriz ama etrafımızda yanlış uygulama mağdurları da var. Doğru ve doğal kaş kontürleme nasıl elde edilir?
Artan rekabete karşılık bir o kadar da bilinçsizlikten dolayı memnuniyetsizlikler doğmakta. Doğru tasarımı yapabilmek adına altın oran çizimini bilmemiz gerekiyor. Sonraki süreçte ise teknik ile kaş yapmak değil kaşa tekniği uyguluyor olmamız gerekli.

Microblading ve Micropigmentasyon eğitimleri veriyorsunuz. Bunlarda nasıl bir eğitim süreci oluyor?
Fabbrica D’arte Academy ile kurumsal bir platformda Türkiye’de hemen hemen bütün büyük şehirlerde meslek sahibi olmak isteyen uzman adaylarımız için programlar düzenliyoruz. İlerleyen dönemlerde tüm Avrupa’da Microblading ve Micropigmentasyon eğitimlerini sunuyor olacağız.

Geçmişten günümüze kaş şekillerindeki trendlerde nasıl bir değişim yaşandı?
Toplumsal bakış açımızdan dolayı gündemi daha çok ünlüler belirlerken aslında yüzümüzün altın oran ölçüleri ile kaştaki noktaları tamamladığımızda maksimum etkiyi yaratmış oluyoruz.

Kaş konusunda kadınların yaptığı en büyük hata ne?
İnsanların yeteri kadar bilgi ve araştırma yapılmadan ‘’x marka çok iyidir’’ şeklinde rahatça teslim olmaları ve hatayı tecrübe ederek öğrenmeleri en büyük hata. Bizi üzen kısım aslında onların mağduriyetinin yaşanmasına sebep olan düşük fiyatların tercih edilmesi.

Kaş bakımı nasıl yapılır?
Kalem ve far kullanımının azaltılması gerekiyor. Bunun yanında özel bakım serumları kullanılabilir. Bu serumlar yeni kaş çıkartmasa da var olan bebek kaşlarımızın belirginleşmesi ve uzamasına yardımcı oluyor.

Peki, gelelim sizin özel hayatınıza…
İş dışında Murat Özarslan nasıl biri?
Çok sosyal olduğumu söyleyemem. İşime çok aşık bir insan olarak genellikle vaktimin çoğunu yeniliklere yönelik AR-GE için ayırıyorum.

Bu kadar yoğunluğun içinde kendinize nasıl vakit ayırabiliyorsunuz?
Aslında kendime vakit ayıramıyorum. İş dışında fitness en büyük hobim. Ve tabi ki oğlumla vakit geçirmek vazgeçemeyeceğim tek şey.

Asla vazgeçemediğiniz ya da vazgeçemeyeceğiniz bir şey?
Hayallerim ve hedeflerim… Bir de oğlum

Hayatta aldığınız en büyük tavsiye?
Başarının kısa yolu yoktur!

En büyük korkunuz?
Birini mutsuz etmek.

Hangi filmde hangi karakter olmak isterdiniz?
The Wolf of Wall Street’te Leonardo Di Caprio’nun oynadığı Jordan Belfort olmak isterdim.

İkili ilişkilerde Murat Özarslan nasıl biri?
Hemen hemen her koşulda herkesle ortak bir dil bulabileceğine inanan biriyim.

Sizi nasıl bir kadın etkiler?
Samimiyetine inandığım kadından hoşlanıyorum.

İkili ilişkilerde size nasıl yaklaşılmasını istersiniz?
Karşımdakinin dürüst ve içinden geldiği gibi davranmasını isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here