Esrarengiz Güzel Betül Demir

0
398

Uzun zamandır kulaklarınızdan silinmeyecek o sesi ama hiç keşfedilmemiş bir yanı, insanı dinlendiren bir güzelliği ama sanki cazibesine kapılırsanız gizemine yenilebileceğiniz bir tehlikesi, inanılmaz doğal yüz hatları ve çok da farklı bir enerjisiyle kendine hayran bırakan Betül Demir, bu ay Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu.

“Esas Duruş’’ albümünüzün ‘’Karabatak’’ şarkısına video klip çekerek sevenlerinizle buluştunuz. Şu anki çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz?
‘’Esas Duruş’’ albümüm henüz çok yeni, 12 şarkılık bir albüm. İlk klibimiz ‘’Karabatak’’ listelerde yükselmeye devam ederken biz ekip olarak konser ve imza günü takvimimizi oluşturuyoruz. Bir yandan da albümdeki diğer şarkıları kliplendirmek için projeler üretiyoruz.

Çoğu albümünüzde şarkı sözleri size ait olan eserleriniz oluyor. Şarkı sözü yazmak zorlu bir süreç. Nasıl bir an oluyor ki bu kadar güzel sözler ortaya çıkıyor?
Yaşanmışlıklar ve biriktirdiğim hikayelerimle dolu benim şarkılarım. Ben, kendimi şarkı söylerken en iyi şekilde ifade edebiliyorum. Şarkı yapmamın bir zamanı ve kuralı, kaidesi yok. Bazen yolda yürürken bazen uykudan uyandığımda sözcükler ve melodiler beni bir şekilde yakalıyor.

Albümünüzdeki şarkılar sizi anlatıyor mu?
Evet, şarkılarım beni büyüten, besleyen yaşanmışlıkların hepsi.

Müzik dışında farklı iş kollarında uğraşınız var mı?
Ben, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde müzik okudum ve bir müzikalde oynamak en büyük hayalimdi. Geçtiğimiz sezon Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda İlker Ayrık, Ayşen Gruda ve İlhan Daner’le ‘’Sevgi Müzikali’’ni oynadık. Oyunculuk, Müjdat Gezen’in koluma taktığı ikinci altın bileziktir benim için. Bu sene yine bir müzikalde oynayacağım.

Çok şık giyinen birisiniz. Modacınız dışında kendi fikirleriniz de oluyor mu giyim tarzınıza yansıyan?
Yaklaşık 3 senedir Derya Çopur’la çalışıyoruz. Genelde ortak kararlar veriyoruz. Bir terazi burcu olarak iyi giyinmeye özen gösteriyorum. Moda olandan çok stil peşindeyim.

Oldukça fit bir görüntünüz var. Spor yapıyor musunuz?
Evet, spor hayatımın bir parçası haline geldi ki çok da severek yapıyorum. Spor salonuna gitmeyi çok sevmediğimden Trainer’ım Cüneyt Kesecek ile alternatif alanlar yaratıyoruz. Hava güzel olduğunda mutlaka parkta çalışıyoruz mesela.

Olgunlaştıkça daha fazla dişileşmek fikrine katılıyor musunuz?
Katılmıyorum. Dişilik doğuştan varolan bir olgu doğal olarak. Ama olgunlaştıkça dişiliğinin farkına varıyor insan. Benim için en azından böyle oldu.

Genetik olarak ailenizde kime benzersiniz?
Anneanneme çok benziyormuşum. Bilhassa arkadaşları beni gördüğünde ilk söyledikleri bu oluyor.

Dibe Vurup maddi sıkıntılar çektiğiniz bir dönem oldu mu?
Elbette oldu. Dünya hali… Sadece maddi değil manevi olarak da bir çok kez dibe vurdum. Önemli olan oradan tekrar çıktığınızda bir daha düşebileceğiniz gerçeğini hiç unutmamak.

Aşka dair neler söylemek istersiniz?
Aşka dair şarkılar söyleyen biri olarak aşksız olmam mümkün değil. Galiba beni yaşama bağlayan en güçlü duygu aşk.

Sosyal medya hakkında neler düşünüyorsunuz?
Hayatımız artık tamamen sosyal medya üzerinden dönüyor. Tepkilerimiz, sevgimiz, heyecanlarımız… Her şeyi orada konuşur olduk.

Sosyal medyada aktif misiniz, sosyal medyanızı kendiniz mi yönetiyorsunuz?
Elimden geldiğince kendim yapıyorum paylaşımlarımı. Yönetmekten daha sıcak geliyor bana, bunun daha doğru ve samimi olduğunu düşünüyorum. Sosyal medyanın amacı da zaten bu bence.

Sevenlerinize buradan neler söylemek istersiniz?
Ben her konserimde veda ederken şu cümleyi kurarım. Çok şanslıyım, sevdiğim işi yapıyorum, dilerim hepiniz bir gün sevdiğiniz işi yaparsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here