Eğlence ve Sanatın Buluşma Noktası Antares’te

0
466

Alper Çetindaş, ilkokul, ortaokul ve liseyi Almanya’da okuduktan sonra 2008 yılında ailesinin Türkiye’ye kesin dönüşünden sonra Varşova’da Uluslararası İlişkiler okumuş ve şu anda Antares AVM’de bulunan Monkey’s Club ve Antares Sanat Merkezi’nin başına geçmiş. Kardeşiyle beraber yürüttüğü Monkey’s Club ve Ankara Sanat Merkezi’nde aktif olarak organizasyonlar düzenliyor. Bunun yanında sanat merkezinde sezon sonunda gösterileri yapılan sertifikalı bale ve drama dersleri de veriliyor. Merkezlerin faaliyetleriyle ilgili merak edilenleri Alper Çetindaş’a sorduk…

Alper Bey, Antares AVM’de ne gibi faaliyetleriniz var?
Biz 4-5 sene önce Antares’te Monkey’s Club’ı sonrasında Antares Sanat Merkezi’ni kurduk. Ben her iki tarafla da ilgileniyorum. Monkey’s Club’a yurt dışında gördüğümüz bir konsepti getirdik. Eğlence merkezimizde çocuklar için bir lunaparkımız var. Onun dışında yaş gruplarına göre ayrılan, velilerin de çocuklarını bırakabildiği çocuk oyun alanlarımız var.

Çocuk oyun alanlarında organizasyonlar oluyor mu?
Tabi ki, organizasyonlar yapıyoruz. Özellikle doğum günü organizasyonlarını sıkça yapıyoruz. Doğum günü organizasyonlarında isteyen olursa animasyon ekibimiz de bulunuyor.

Biraz da sanat merkezinden bahsedelim… Sanat merkezinde neler yapıyorsunuz?
Sanat merkezimizde aktif olarak drama, bale derslerimiz, başarılı hocalarımızla birlikte devam ediyor. Bu eğitimlerimizin sonunda ders alanlara sertifika veriyoruz ve sertifika alanlar sezon sonunda da gösteri düzenliyorlar. Hafta sonları çocuk oyunları sergileniyor. Şu anda yeni getirdiğimiz ‘’Maşa ile Koca Ayı’’ gösterimde.

Hafta içi okul grupları için ayrı bir çalışma gerçekleştiriyor musunuz?
Sanat merkezinde grubun büyüklüğüne göre sahnemizi açıyoruz. Okullarla anlaştıktan sonra onlar buraya geliyorlar, biz de gösterilerimizi sergiliyoruz. Aynı şey çocuk eğlence merkezimiz için de geçerli. Okul gruplarına fiyat indirimlerimiz de oluyor.

Sanat merkezini şehir dışına da taşımayı düşünüyor musunuz?
Sanat merkezi için şu anda öyle bir düşünmüyoruz ama çocuk eğlence merkeziyle ilgili bir planımız var. Afyon’da bir TemaPark oluşumu içerisindeyiz. Projemizi geçen sene faaliyete soktuk ve takriben iki senede bitireceğiz. TemaPark’a Türkiye’de olmayan en büyük oyuncakları getiriyoruz. Projemiz tamamlandığında Türkiye’nin en büyük oyun parkları içine girecek.

Hem sanat merkezine hem de Monkey’s Club’a gelmek isteyen, organizasyon yapmak isteyen, özellikle de okullar ne yapmalı?
Bize internet sitemizden ulaşabilirler. Zaten Halkla İlişkiler’deki arkadaşlar da okullarla birebir diyalog halindeler. Randevu alınarak organizasyonlar yapılıyor. Hem organizasyonlarda hem de okul gruplarında bir etkinlik yapıldığı zaman başka bir grup almıyoruz.

Sizce alışveriş merkezlerinde bu tarz alanların olması avantaj mı?
Ben avantaj olduğunu düşünüyorum. En basitinden anneler, babalar alışveriş yaparlarken çocuklarını hem gönül rahatlığıyla bırakabiliyorlar hem de çocuklar sıkılmamış ve keyifli bir zaman geçirmiş oluyor. Böyle yerler alışveriş merkezlerinde oldukça da insanlar için AVM’ler mağaza gezmekten öte olmuyor.

Peki, sizin hedefleriniz nelerdir?
İlk olarak şu anda yaptığım işi geliştirmek istiyorum. Zaman da değişiyor. Avrupa’da gördüğümüz gibi daha kaliteli bir sanat eğitimi olsun istiyorum. Sanat merkezindeki eğitimlerimizin Avrupa düzeyinde olması hedefim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here