Başkent’in Yeni Sanat Merkezi “ART ZONE” Kapılarını Açtı

0
339

Ankara’nın sosyal yaşamına yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Cubes Ankara’nın sanat merkezi Art Zone, geçtiğimiz günlerde ünlü sanatçı Yiğit Yazıcı’nın küratörlüğünde hazırlanan “Change Over” sergisi ile sanat severlere merhaba dedi.

Gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketlerinden Nuhoğlu, Dalgıç ve Lejant’ın birlikte hayata geçirdiği Cubes Ankara projesindeki yeni sanat merkezi Art Zone’un açılışına; Nuhoğlu Dalgıç ve Lejant Proje Ortaklığı CEO’su Hüseyin Tekin, Dalgıç GY Yönetim Kurulu Başkanı Durul Dalgıç ve Lejant Proje Yönetim Kurulu Başkanı Arif Balaban ve Nuhoğlu İnşaat Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Nuhoğlu ile birlikte Ankara ve İstanbul’dan cemiyet, kültür ve sanat yaşamının değerli isimler katıldı.Eserlerden sonra en çok dikkat çeken şey ise mekanın mimarisi oldu. Yukarıdan aşağıya doğru üç katlı tasarlanmış mekan sanat eserlerinin ihtişamını daha da ortaya çıkardı.

Ünlü sanatçı Yiğit Yazıcı’nın küratörlüğünü üstlendiği Change Over sergisi farklı ülkelerden dokuz sanatçının elli dört eserinden oluşuyor.

Francois Panzani, Laurens Tan, Maximo Gonzales, Romero Biritto, Ahmet Çelikbaş, Barış Sarıbaş, Burcu Urgut, Serdar Akkılıç ve Mustafa Yılmaz gibi isimlerin eserlerinden oluşan Change Over sergisi bir ay boyunca Çukurambar’da ki Art Zone sanat Merkezi’nde (Cubes Ankara) sergilenecek.

Nuhoğlu, Dalgıç ve Lejant proje ortaklığı CEO’su Hüseyin Tekin Cubes Ankara projesine değer katan en önemli unsurun sanat olduğunu belirterek tanıtım ofislerinin büyük bir bölümünü bir sanat merkezi olarak kurguladıklarını ve bundan onur duyduklarını aktardı.

Nuhoğlu, Dalgıç ve Lejant proje ortaklığı CEO’su Hüseyin Tekin Art Zone’un zamanla Ankara merkezli tüm Anadolu’yu kapsayacak bir bienalin ilk kıvılcımı olacağını söyledi. Tekin; “ Burada sadece resim, heykel sergileri veya workshoplar olmayacak, sanata dair ne varsa Art Zone içerisindeki yerini mutlaka alacak ve Cubes Ankara sanatın ve sanatçının buluşma noktası olacak”dedi.

Sergi açılışında ülkemizin ünlü caz solistlerinden Melis Sökmen sahne aldı. Keyifli müzikleri eşliğinde davetlilere unutulmaz bir gece yaşatan Melis Sökmen eserlere hayranlığını belirtmeyi de ihmal etmedi.

Cubes Ankara projesi içerisinde 1.500 m2 alan üzerinde yer alan Art Zone’un bu ilk sergisinin ardından yıl boyunca farklı bir çok sergi Ankaralı sanat severlerle buluşacak.

Şık açılışta catering hizmetini üstlenen BigChefs konuklardan tam not aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here