“Yeni İnsan” Kitabına İlgi Büyüktü

0
431

Zerrin Tüfekçi, Gül Yılmaz Çınar ve Zerrin Başer’in bir araya gelerek yazmış oldukları “Yeni Bir İnsan” kitabının Next Level Avm’de yapılan imza günü yoğun ilgi gördü. Yazarlardan Zerrin Tüfekçi Sağlık sistemini ve insanı ele alan, “Yeni Bir İnsan” kitabı ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

“Yeni İnsan” adlı kitabı yazmanın üç arkadaşın fikri olduğunu söyleyen Zerrin Tüfekçi, sağlık sistemine, insana ilişkin sohbet ettikleri sırada sağlık sorunlarını ele alan bir kitap yazma fikrinin ortaya çıktığını belirtti.

Kitap yazma sürecinde uluslararası bir koçluk federasyonunun başında olan bir koçtan rehberlik aldıklarını da belirten ve kitapta emeği geçen arkadaşlarının farklı alanlarda uzman olduğu da ekleyerek sözlerine devam eden Tüfekçi, böylelikle sağlık sistemine üç dört farklı bakış açısıyla bakabilme şansını elde ettiklerini söyledi.

Hayatın uzun bir yolculuk olduğuna da vurgu yapan Zerrin Tüfekçi; bu yolculukta kitabın sadece bu basamaklardan bir tanesi olduğunu, üç arkadaşın bireysel olarak da eğitim verdiklerini belirtti.

“Yeni Bir İnsan” kitabıyla sağlık sistemini çok boyutlu değerlendirebilme olanağı bulduklarını söyleyen, kitaplardan edindikleri bilgi, birikim ve tecrübeleri kendi çalışma ortamlarında ve çevrelerinde paylaştıklarını ifade eden Zerrin Tüfekçi; bu çalışmanın, kitap yolculuğunun bir durağı olduğunu ve bu projelerin devam edeceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here