Tuğba Yurt: “Güç Bende Artık”

0
583

Tuğbacım hoş geldin. Öncelikle seni kutluyorum harika bir yol çizdin ve çok başarılı gidiyorsun. Müzik piyasasına ilk girdiğin günde hedefin nelerdi, şimdiki hedefin neler?

Hedef her zaman çıtayı yukarı taşımak benim için. Bir önceki işimin başarısı bir sonrakinin daha iyi olması için güç verip yol gösterici oluyor. İlk albümden bu yana hep yükselen bir grafiğim oldu. Dinleyicilerime sunduğum her şarkı bir öncekinin başarısını yakalayıp geçti. Geniş bir dinleyici kitlesine artık sahip olduğumu düşünüyorum. Hedefim arzum büyük kitleler karşısında daha da büyük konserlerde performans sergileyebilmek. Durduğun an kaybedersin.Ben gücüm yettiği müddetçe mücadeleme devam edicem. Birde sevdiğim işi yapıyorum. Yeri geliyor çok yoruluyoruz.Ama baş koyduğun yolda böyle yorgunluklar bile çoğu zaman güzel geliyor.

Yayında ”Güç Bende Artık” ne zaman benim saatime gelse anonsa ”Güçlü bir kadın şarkısı” diye giriyorum. Şarkının hikayesini bir de senden dinleyelim?

Neden bu isim diye soruyorsanız bu tamamen şarkı yazarlarının tercihi. Ama onun haricinde bu cümle beni etkiledimi. Evet. Dediğim gibi ben güçlü olmayı severim.Direnmeyi,savaşmayı. O yüzden bu şarkı benden çokta uzak bir şarkı değil. İlk dinlediğim anda bende ne hissettirdiyse şarkı yayınlandıktan sonra dinleyici de aynı duyguların yansımasını gördüm. Bana dokunmayan hiç bir şarkıyı bugüne kadar söylemedim.

Klibi konuşmadan geçemeyeceğim ben çok beğendim. Kimlerin izleri var?

Klibi Murat Joker çekti. Ortak bir konu üzerinde ekipçe hem fikir olduk. Aldatılan bir kadının, sevgilisinin aldatışını yakaladıktan sonra ona bunun hesabını sormasını anlatıyor aslında.Biz biraz daha esprili bir dille anlatmaya çalıştık.Kadın güçlüdür ama bunu yeri ve zamanında kullanır. Aldatma ve aldatılma kötü duygular. Negatif bir enerji yayar etrafa. Hiç gerek yok. Sevgi her şeyin kapısını açar.

İnternette şöyle bir yazı okumuştum. ‘Oh Oh’ şarkısını Sezen Aksu’dan güzel söylemiş güzel hatun.” Sen ne diyorsun bu yoruma?

Teşekkür ederim ama sahibinin sesinden her zaman kıymetlidir. Sezen Aksu olunca akan sular duruyor. Kendisine hayran olduğum, bayıldığım doğrudur. Keşke onun kadar üretken ve yıllardır zirvenin tepesinde kalacak işlere imza atacak şarkılarım olsa. Zamanında yayınlanan ve farklı bir yapıya sahip bir şarkı. Okumak cesaret isterdi. Bununda altından başarıyla kalktığımı görmek beni mutlu etti.

Tuğba çok merak ettiğim bir şey var. Şarkılarının bu kadar geniş bir kitleye ulaşmasının sırrı sence ne?

Ben her çalışmam öncesi inanılmaz bi heyecan yaşıyorum. Yepyeni bir şarkıyı dinletme heyecanı.Tabi studyo aşamaları ve çalışmalarımız boyunca Alper ve Onur sürekli benimleydi.En ince ayrıntısına kadar titiz bir şekilde çalıştık. Defalarca dinledik. Sonucta kusursuz ve güzel bir iş sunmak her şeyden önemli. Bende bu noktada çok detayciyimdir.
Samimiyet ve sıcaklık. Tabii ki kalbime dokunmalı öncelikli olan. Hissederseniz hissettirirsiniz ve en ufak bir yapaylığı dinleyiciniz algılar.

Yakında yeni projeler geliyor mu?

Güç Bende Artık sonrası yeni şarkılar üzerinde çalışmalar devam ediyor. Eylül ayında Harun Kolçak’ın albümünde beraber seslendirdiğim Deli Et Beni yayınlanacak. Ardından yeni yıla doğru yepyeni bir şarkı daha yayınlanacak.

”Güç Bende Artık ” klibinde dikkatimi çeken sanki yıllardır film,dizi sektöründe gibi profesyonel oynamışsın. Teklif gelse sıcak bakar mısın? Aldatılan kadın rolü ama güçlü?

Daha öncede dizi oyunculuğu teklifleri geldi. Hiç birine kapalı değilim. Sadece kariyerimi sağlam temellerin üzerine oturtmak istedim. O zaman inanılmaz bir tempo içindeydim. Sete ayıracak vaktim yoktu. Şimdi her şey istediğim doğrultuda ilerliyor. Bazı teklifler var.Ekipçe ince eleyip sık dokuyoruz. Şimdilik evet dediğim bir proje yok ama çok istiyorum. Tabii ki kolları sıvarken de bu işin ehli kişilerden de profesyonel destek alacağım. Senaryo ve role bağlı her şey. Neden olmasın 🙂

Aracında bir cd ilk sıraya girecek 3 şarkı hangisi?

Sezen Aksu olur. Ajda Pekkan severim.Yabancı bir şarkı olur. O an ki ruh durumuma göre şarkı sıralamam değişir. Güç Bende Artık sıralamada 1.:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here