İtalyan Büyükelçiliği’nden 3 Türk’e Devlet Nişanı

0
429

İtalya Cumhuriyet Günü sebebiyle İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonda, Oyuncu Serra Yılmaz, Müzisyen Hüseyin Ertuğ Korkmaz ve Sunucu Çağatay Gökmen’e İtalya Devlet Nişanı verildi.

İtalya Cumhuriyet Günü resepsiyonunda, İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo ev sahipliği yaptı. Ev sahibi büyükelçi ve İtalyan ateşeler, resepsiyona davetli olan çok sayıda konuğu girişte karşıladı. Katılımcılar arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkun yürek, büyükelçiler, diplomatlar ve askeri ateşeler de yer aldı.

Büyükelçi Luigi Mattiolo resepsiyonda İtalya Cumhurbaşkanı adına üç adet devlet nişanını sahiplerine taktim etti. Şef Hüseyin Ertuğ Korkmaz ve Sunucu Çağatay Gökmen’e ‘Cavaliere’ ünvanlı nişan taktim edilirken, Oyuncu Serra Yılmaz’a ‘Commendatore’ ünvanlı nişanı verildi. Taktim töreninin ardından konuklar İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerinin tadına baktı. Pizza ve Spagetti çeşitlerinin yanı sıra tatlılar ve içecekler de konuklara ikram edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here