Eataly’de Yaz Renkleri

0
544

Bu sıralar, Zorlu Center’daki Eataly İtalyan lezzetlerine, Yaz Renkleri resim sergisi eşlik ediyor.

Ukraynalı üç ressamın eserlerinin, Eataly ev sahipliğinde ve Aya Gallery Yuliya Ergene küratörlüğünde bir araya geldiği sergi, “Nasıl gelir yaz insanın kalbine?” sorusuna, üç sanatçının tarzlarında üç ayrı yanıt sunuyor. Anatoliy Zhuk, Victor Shevchenko ve Valentin Rekunenko’nun, Eataly’nin karşılıklı duvarlarında atıştıkları bu nadide yaz karması, yoğun talep üzerine 30 Eylül 2016’ya uzatılan kapanış tarihine kadar izlenebilir.

16 Ağustostaki açılış kokteylinde sanat dünyasından sürpriz isimler vardı. Ünlü ressam Sergey Koval, Kırım – Koctebel Voloshin’s House Müze Direktörü Nataliya Myroshnychenko, aynı zamanda uluslararası bir sanat küratörü olan tasarımcı – ressam Halyna Diuhovska, mücevher tasarımlarıyla ünlü heykeltıraş Volodymyr Balyberdin, endüstri tasarımcısı Babür Kerim İncedayı, ressam Melih Özuysal, sergiyi renklendiren isimlerden bazılarıydı.

Bunlar arasında, dünyada eserleri en çok taklit edilen sanatçılardan sayılan Sergey Koval, önde gelen Ayvazovski uzmanlarından biri olarak kabul ediliyor. St. Petersburg Müzesi, Ayvazovski Müzesi gibi dünyaca ünlü müzelerde ve dünyanın sayılı koleksiyonlarında da eserleri bulunan sanatçı, Uluslararası Ukrayna ve Rusya Deniz Ressamları Derneği’nin de üyesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here