Burger Station Restoranlarını Lezzet Tutkunu Müşteriler Büyütüyor

0
236

Burger Station, yeni şubesini yaz sezonunda Taurus AVM’de açtı. Ben de bu şık mekânda leziz yemeklerimi yerken, Hem Grup A.Ş. Genel Müdürü Cemil LALE sorularımızı yanıtladı.

Menünüzden bahseder misiniz?
Müşterilerimiz, menümüz masalarına gelince; profesyonel prodüksiyon ile çalışılmış, büyük fotoğrafların olduğu, açık-net bir ifade ile anlatılmış, karışık olmayan, tercih etmeyi kolaylaştıran ürünlerimizi görüyor ve buluyorlar. Burger Station markası adından anlaşılacağı gibi Hamburger uzmanıdır. Ancak restoranda gelen müşterilerimiz şunun farkına kısa sürede varıyorlar! Burası bir Amerikan Restorandı ve burada Steakhouse menülerinden salatalara kadar ve hatta tatlı çeşitlerine kadar birçok şeyi bulmak mümkün. Altı ay önce yeni menümüzün lansmanını yaptık.

Marka yöneticilerimiz Dünya’nın birçok ülkesinde restoran lezzet izleme ve müşteri lezzet yönelim araştırması yaptılar. Çıkan sonuçlar inanın bana birçok markanın tahmin edemediği şeyler. Bu bilgileri değerlendirip 2 aylık bir analiz sonucunda lezzet menümüzü ortaya çıkardık. Daha önceki lezzetlerimiz tabi ki bize özel ve onlar daima koruma altında. Okuyucularımız ve müşterilerimiz bundan emin olsunlar… Tüm ürünlerimiz %100 doğal et ürünlerden yapılıyor ve katkı maddesi kullanılmıyor. Ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz. Hem de restoranımızın içinde. Taze ekmekli ürünlerimizden ve özellikle hamburgerlerimizi dilerseniz bir yandan sipariş edelim… Ve bu konuya daha sonra değinebilirim, dilerseniz.

Burger Station’u farklı kılan nedir?
İşin duayenleri ile çalışıyoruz. Personelimiz ve çözüm ortaklarımız, işlerinde en iyileri. Kaliteyi korumak, işini en iyi yapanlarla oluyor. Yüksek lezzet kalitemiz, et üretiminin temelini iyi bilmemizden kaynaklanıyor. Tüm et ürünlerimizi %100 Kırmızı ve %100 Tavuk etinden imal ediliyoruz. Yine tüm ekmeklerimizi kendimiz yapıyoruz. Ev yapımı sloganımız da buradan doğmakta. Anne lezzetinde Hamburger, Ana Yemekler, Salatalar ve Tatlılar! İşin özü bu. Doğal ve ev yapımı lezzetimiz kalitemizin temeli. Burger Station bir Amerikan Restorandı ve çalışanların her biri lezzet ustasıdır. “Türkiye’nin en iyi lezzeti” sloganımızın altında bu yatmaktadır.

Profilinizi nasıl tanımlıyorsunuz?
Müşteri portföyümüzü A+,A ve AB gurubu olarak tanımlayabiliriz. Bugün steakhouselara giden müşterilerimiz restoranımıza geldiğinde lezzet olarak daha iyi bir lezzet bulabildiklerini görürler. Markamız sadece bir hamburger markası değildir. Hamburger ürünlerimizin yanında diğer Amerikan lezzetlerini ve konseptini bulabileceğiniz bir markayız. Müşterilerimiz bize geldiğinde kulaktan kulağa yeni müşterimizi getirir. Bu markanın sevildiğinin en büyük kanıtıdır kanımca. Sevilen bir marka olmak veya yaratmak zor bir marka yönetim süreci. Taurus Şubemizin açılmasının temel nedeni, Müşterilerimizin Çankaya bölgesinde neden bir şubeniz yok sorusudur. Sosyal Medya tarafından gelen müşteri mesajlarımızın %20’sini bu soru oluşturmaktadır.

Başarısı nereden kaynaklanıyor?
Hedefimiz, misafirlerimizin %100 memnuniyetle restoranımızdan ayrılmasıdır. Lezzet, uygun fiyat ve keyif anlamında üç maddedir hedefimiz. Bu üç hedefin yüksek oranda yansıtılması marka geleceğimiz için temel değerlendirme faktörüdür. Başarımızın temel nedenlerinden biri de şirket müdürümüzle birlikte restoranlarımızla bizzat şahsımın ilgilenmesidir. Lezzet ve ürün gamında sunulan tüm hususların; doğru ve nitelikli, çağdaş ve kalite standartlarını tam anlamıyla sağlayan bir seviye olmasını isterim.

Çalıştığımız çözüm ortaklarımızla da bu süreç aynı şekildedir. Marka iletişimi anlamında profesyonel bir ekibimiz var. Tanıtım yapımızı bu ekip yönetir. Müşteri portföyümüze göre stratejilerimizi ve algıyı ekibimiz en iyi şekilde yansıtır. İletişim her alanda bizim için çok önemli. Başarımızın bir diğer tarafı da lezzet ile algıyı iyi yönetmemizdir.

Gelecek planlarınız nedir?
Restoran sektörü yatırımcıların ilgi odağı… Birçok yeni yatırımcı yeni şube için bizlerle görüşüyor. Yeni şubelerimizi yakın zamanda duyacaksınız. Ayrıca, markamız bu sene 13-16 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenen Franchising fuarına katılıyor. Sizin sayenizde buradan bir duyuru da yapmak isterim.

Genç yatırımcılar gelsinler, birlikte bu lezzeti büyütmek için çalışalım. Hızlı büyüyen bir restoran markasıyız. Son zamanlarda herkes tarafından bu durum görülüyor. İşimizi iyi yaptığımızın tek göstergesi şudur: Müşterilerimizin; Burger Station severlerinin sayısını arttığını görmek. Yeni şubelerimizin planlarımızı yaptık. Yurtdışı açılım projelerimizde var. Görüşmelerimiz devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here