Bu Otel Çocuklarımıza Miras Kalacak

0
363

Her mağaranın bir butik otele, her küçük kaya parçasının sanatsal bir esere evrildiği Göreme’de ‘butik otel’ kelimesi yeniden yorumlanıyor. Zira bölgenin en tanınmış ailelerinden İncekaraların yeni butik oteli Miras Hotel, adından da anlaşılabileceği gibi gelecek kuşaklara miras kalacak nitelikte. Zira bu otel yaşayan bir sanat tarihi. Otelin birçok noktasında ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz. Antika parçalar ise otelin geçmişe açılan kapısı.

Şehrin en çok okunan yayınlarından Ankara Life Dergisi olarak birbirinden ilgi çekici konularımıza yeni bir dosya daha ekledik.

Turizm sezonunun kapılarının aralandığı şu dönemde, Nisan sayısından itibaren her sayımızda ‘otel müfettişi’ adıyla sizler için butik otelleri gezeceğiz ve olası sorularınıza sizin için yanıt arayacağız. Böylece otel seçiminizi yaparken özellikle seçim aşamasında çok daha rahat hareket etme imkanı bulacaksınız. ‘Otel Müfettişi’ dosyamızın ilk konuğu Göreme ilçesinin dünyaca ünlü butik oteli Miras Hotel ve neden Miras Hotel’i seçmeniz gerektiğiyle ilgili 5 önemli sorunun yanıtı…

Neden şimdi?
Göreme’nin hazır caydıran sıcakları başlamamışken, can yakan soğukları henüz bitmişken ve tatlı tatlı esen gündüzlerin arefesinde Miras Hotel bir başka güzel…

Özelliği ne?
Miras Hotel; tarihi taşlara, tepelere uygun şekilde; doğal kaya oluşumlarına ve dokuya saygılı bir restorasyon sonucu ortaya çıkmış. Tesisin doğal yapısı, duruşu müdavimlerine iyi geliyor, sakinleştiriyor.

Hangi odasında kalmalı?
Biz kemerli taş odada kaldık. Ziyadesiyle de memnun kaldık. Lakin, Ankara Life Dergisi’nin resmi otel müfettişi olarak her gelişinizde farklı bir odada kalmanızı tavsiye ediyorum.

Banyosu nasıl?
Butik otellerde banyo genelde beklentilerin altında kalıyor. Zira Miras hotel’de durum farklı. Oteldeki her bir odanın en güzel kısmı banyosu diyebilirim. Loş, taştan ve otantik.

En büyük özelliği nedir?
Sanat eserleri mekanla uyumlu. Eserler Ankara’daki ünlü Sanat Sokağı by RC’den özenle seçilerek alınmış. Tüm eserler mekanın genel dekoruna ve enerjisine paralel yerleştirilmiş. Sonuç olarak Miras Otel’e gitmek içi beşten fazla sebebiniz var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here