On Üzerinden ‘’ON MASA’’ Lezzet

0
272

On Masa Restaurant’ta yalnızca yemek yok. Buranın bir felsefesi var. Yemeği bir araç değil amaç olarak gören insanların ellerinde sadece bir restoran olmaktan çıkıp adeta bir sanat galerisine dönüşüyor. Her güne yeni fikirlerle uyanan, doğanın verdiği tüm lezzetleri değerlendirmeyi hedefleyen On Masa Restaurant, gurme ekibine unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Eğer yeni lezzetler keşfetme fikri heyecanlandırıyorsa, yediğiniz yemeğin bir hikayesi olması gerektiğini düşünüyorsanız ve bir tarifte en önemli malzemenin sevgi olduğuna inanıyorsanız On Masa Restaurant tam size göre bir mekan. Mezeleriyle, salatalarıyla, ara sıcaklarıyla ve ana yemekleriyle gönüllere taht kurmaya aday olan On Masa Restaurant’ı özel kılan noktası özellikle deniz ürünlerinde yenilikçi ve yaratıcı tarifleri uyguluyor olması. İşini sevgiyle yapan ve bu yüzden her seferinde yeni tarifler denemekten ve bulmaktan çekinmeyen şefleri size unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Söz konusu meze ve deniz mahsulleri olunca tazelik de ön plana çıkıyor elbette. Bu konuda da mükemmeliyetçi davranan On Masa Restaurant ekibi, menüsünde kullandığı malzemelerin taze olmasına ve yetiştirildiği yerden gelmesine özen gösteriyor. Bu tercihleri de yemeklerinin lezzetine lezzet katıyor. Özel tarifleri olan balık mantı, denizkızı böreği ve karides saganari Ankara’da olmanıza rağmen sizi adeta deniz kıyısına seyahate çıkarıyor. Eğer siparişiniz beğendili dülger kavurma olursa bir uyarıda bulunmak gerekiyor. Dikkatli olun, parmaklarınızı yiyebilirsiniz!

@gurmerakun: İlk önce On Masa Restaurant’ın atmosferinden söz etmek istiyorum. Masanıza oturduğunuz anda güzel bir akşamın sizi beklediğini anlıyorsunuz. Gerek temizliği gerekse zevkle yapılmış dekorasyonuyla kendinizi profesyonellerin eline bıraktığınızı hissediyorsunuz. Sıra yemeklere geldiğinde ise tam bir yaratıcılıkla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bana kalırsa gecenin yıldızı denizkızı böreği oldu.

Daha önceden hiçbir yerde tatmadığım, şefin tarifi olan bu lezzet, benim gibi deniz mahsullerini sevenler için adeta bir lezzet bombası. Bu özel tarifin içerisinde tam beş çeşit deniz ürünü var. Karides, levrek, kalamar, yengeç ve ahtapotun kolot peyniri ile muhteşem uyumunu sadece burada tattım ve hayranı oldum. Diğer bir favorim ise rengiyle iştahı açan karides saganari oldu. Balık mantı da mutlaka denenmesi gereken tatlar arasında.

@tadımankara: Ankara Life Dergisi’nin gurme ekibi daveti ile gittiğimiz On Masa Restaurant’taki tadımladığımız tüm lezzetlerin alışılmışın dışında farklı bir tadı vardı. Sahibinin Adanalı olmasından kaynaklı sanıyoruz menüdeki tüm lezzetlerin baharatları ve sosları tam da bizim sevdiğimiz gibiydi. Alışılagelmiş balık restoranlarındaki tatlardan farklı olarak kendilerinin onlarca kez deneyip bulduğu lezzetleri tadımladık ve sonuç olarak hayran kaldık.

Favorimiz ara sıcak olarak servis edilen ‘‘denizkızı’’ oldu. Üzerindeki acı-tatlı sosu ve içerisinde bulunan balık karışımı ile enfes lezzetliydi. Tatlı olarak ise tadımladığımız kendi buluşları olan ceviz sarmaya hayran kaldık. İçerisindeki peyniri, sosu ve kadayıfı ile tadı damağınızda kalacak türden.

İşletmenin içerisinde gerçekten de 10 tane masası bulunuyor. Butik bir işletme ve çok özel isimlerin geldiği, yemeklerin önceden özenle hazırlandığı özel bir mekan olarak bizim favori mekanlarımızın arasına girdi. Aileniz ile rahatça gidebilirsiniz. Hafta sonları canlı müzikleri de bulunuyor bilginiz olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here