Formena ile Rahat Diyet

0
353

Gerek şehir hayatının karmaşası gerekse iş hayatının yoğunluğundan dolayı artık herkes zaman sıkıntısı yaşıyor. Bu sıkıntısını aşmak için türlü türlü alternatif yolları arayan biz, yemek konusunda da kolay olanı seçmeyi tercih ediyoruz. Formena, aylık kapıya teslim diyet yemekleriyle zaman sorununuza çözüm getiriyor. Formena markasının kurucususu Derya Ercan ile Ankara Life Dergisi okurları için hem söyleştik hem de markasının hikayesini dinledik.

Formena’yı kurma fikri nasıl oluştu?
Hamileliğim döneminde aldığım yirmi altı kiloyu vermek için diyet yaptım. Bu süreç beni inanılmaz zorladı. Çünkü diyet listeme uygun yemekler hazırlamaya vakit bulamıyordum.Benim yaşadığım zorlukları başkasının da yaşadığını düşünerek kapıya teslim diyet yemekleri hizmeti verebilirim diye düşündüm.

Özellikle zaman sıkıntısı yaşayanlar için büyük kolaylık…
Kesinlikle öyle. Çünkü herkesin diyetisyene gitmeye vakti olmayabiliyor ya da diyetisyeninin hazırladığı listeyi hazırlamakta zorluk çekebiliyor. Ayrıca diyet listenize uygun yemekleri dışarıda bir yerde bulma şansınızda çok yok. Bu gibi durumlarda Formena’da aylık kapıya teslim diyet yemekleri zaman sıkıntısını aşmanız için büyük kolaylık sağlıyor.

Hizmet ağınızda kimler var?
Ağırlıklı olarak iş yerlerine ve evlere yemek gönderimi yapıyoruz. Mutfağımız medikal mutfak olduğundan herhangi bir hastalığı olan ve ilaç kullanan üyelerimize uygun yemekler hazırlayabiliyoruz. Diyabet hastaları, karaciğer rahatsızlığı yaşayanlar, gebe, emzikli beslenmesi, menopoz, yaşlı beslenmesi, zayıflamak isteyenler, sporcu beslenmesi talepleri hizmet ağımızı oluşturuyor.

Sipariş sisteminiz nasıl işliyor?
Aylık üyelik sistemiyle işliyor. Üyeliklerimizde belli seçeneklerimiz var. İsterlerse öğün ve Cumartesi-Pazar dahil ya da hariç olmak üzere gün seçebiliyorlar. Üyelerimizin paketlerini hergün istediği öğün sayısına göre, belirttiği saat aralığında ve istediği adrese düzenli olarak gönderiyoruz.

Yemekleriniz günlük mü hazırlanıyor?
Alışverişi ve yemekleri günlük yapıyoruz. Yemekler, bakteri üremesini engellemek için soğuk olarak, mikrodalgaya dayanıklı FDA onaylı kaplarla gönderiliyor. Bu sayede üyelerimiz yemeklerini kolayca mikrodalga fırında ısıtarak yiyebiliyor.

Bazı müşteriler ısıtma konusunda sıkıntı yaşayabilir. Bunun için bir çözüm düşündünüz mü?
Evet, düşündük. İsteyen üyelerimize üyelikleri boyunca kullanabilecekleri ücretsiz mikrodalga fırın hizmeti veriyoruz.

Diyetisyen Desteği de Veriliyor
Diyetisyen desteği veriyor musunuz?
İlk başta müşterilerimiz internet sitemizde kişisel bilgilerinizin yer aldığı “kişisel analiz” formunu dolduruyor. Bu bilgiler doğrultusunda diyetisyenimiz günlük ne kadar kalori almanız gerektiğini ölçüyor. Bütün menüleriniz ihtiyacınız olan kaloriye göre hesaplanıp hazırlanıyor.

Üyelerinizin beslenme takibini yapıyor musunuz?
Üyelerimizden haftalık olarak tartılmalarını istiyoruz ve bizim gönderdiğimiz yiyeceklerden farklı olarak neler tükettiğini öğreniyoruz. İsteyen üyelerimiz diyetisyenimiz Aysu Çalışır Özden’den ölçümlerini takip etmesi için ekstra talepte bulunabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here