Ayın Lezzet Durağı Çakra Restaurant Meyhane

0
636

Gün geçmiyor ki Ankara’ya yeni bir lezzet durağı açılmasın. Ankara her zaman yeni lezzetler keşfedebileceğimiz mekanları önümüze seriyor. Tabii bize de bu farklı lezzetleri denemek kalıyor. Hal böyle olunca biz de Ankara Life Dergisi Lezzet Müfettişleri olarak bu ay Çakra Restaurant Meyhane’yi ziyaret ettik. Yetenekli ellerden çıkan yemekleri tadan gurmelerimizin bakalım yemekler hakkındaki yorumları neler…

Özgür Aksuna: Evet, yemeğe başlamadan önce gelen salata ve mezeler gayet lezzetli gözüküyor. Girit Ezme ve Selanik Ezme yeme de yanında yat, gözüküyor.

Madam Stiletto: Yemekten önce salatayla başlamamız gayet hoşuma gitti. Akdeniz Salatası’na bayılırım ama yanında bir de Gavurdağ Salatası olunca beni 12’den vurdular.

Oburcan: Bu akşam deniz ürünlerini tadacağız diye duydum, öyleyse keyfim katlandı şimdi.

Sertaç Kantarcı: Evet, bugünkü gurme menümüz deniz ürünleri özellikle de balık ağırlıklı.

Suna Aksuna: Deniz Mahsülleri Salata çok lezzetli gözüküyor. Hemen tadına bakıyorum.

Çiğdem Karaman: Evet, gayet lezzetli. Enginar Kalbi’ni deneyen oldu mu? Lakerda’ya bayıldım bu arada. Şef işini biliyor gerçekten.

Suna Aksuna: Enginar Kalbi gayet güzel. Onun yanında Dil Möniyer’i de tatmanızı tavsiye ederim. Deniz ürünlerinde dünya mutfağının lezzetlerine bayılırım. Sanırım bu Fransız usulü…

Oburcan: Evet, Fransız usulü olması gerek ve gayet yerinde, lezzetli olmuş.

Madam Stiletto: Balık Madalyon çok lezzetli değil mi?

Çiğdem Karaman: Resmen şu anda cennette olmalıyım. Deniz ürünlerinin neredeyse hepsi sırayla geliyor ve beni benden aldılar. Özellikle de Çupra Tilocto Izgara tam benim damak tadıma göre olmuş.

Sertaç Kantarcı: Uskumru Çiroz da gayet lezzetli. Bazı yerle kurutuyor, lezzeti kaçıyor. Çakra bu işi aşmış artık.

Özgür Aksuna: Levrek Popillot da gayet güzel. Ben masaya gelen tüm yemeklere tam puan veriyorum. Çakra benden geçti.

Oburcan: Yeni açılan yerlere merakla gelirim ve Çakra beni hayal kırıklığına uğratmadı. Benden de geçti.

Çiğdem Karaman: Sanırım ben hepimizin adına konuşabilirim. Lezzet Müfettişleri olarak Çakra’yı çok beğendik ve tam puan verdik. Gerçekten tebrik ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here