Aklımız Orada Kaldı: Sandal Meze Balık

0
536

Ankara Life gurme ekibi olarak başkent sokaklarını karış karış gezip mekanlar keşfetmeyi kendimize görev edindik sevgili okurlar, biliyorsunuz. Bu ay da Bahçelievler’de gezerken çiçeği burnunda yeni mekan Sandal Meze Balık’ta bulduk kendimizi. Bahçeli 3.Cadde’de, 7. Cadde’ye 50 metre mesafede olan Sandal Meze Balık, Bahçeli gibi trafiği her saat yoğun olan bir yerde kendi otoparkına sahip, üstüne üstlük bir de valesi var. daha mekana adım atmadan kalbimizi kazandığı için alkışlar Sandal’a.

Sandal Meze Balık; butik, tatlı bir mekan olmasının yanında mezeleri, ana yemekleri, ara sıcaklarıyla gerçekten gönüllere taht kuracak cinsten. Abartıyoruz sanıyorsunuz, biliyoruz ama buraya gelip bu lezzetleri tattığınızda haklı olduğumuzu göreceksiniz ki ne zaman hak vermediniz bize?  Neyse, döneli Sandal Meze Balık’a. Önden bir tüyo verelim size. Gurmelerimiz gördüğümüz kadarıyla kadayıflı karidese, Uskumru Çiroz’a ve Sandal Salata’ya bayıldılar. Salatanın sosunun tarifini alamasak da yemeğimizin sonuna kadar doyasıya yedik kendisinden. Mezelerine zaten diyecek sözümüz yok. Uzatmıyorum, söz gurmelerimizde…

@gurmestation
Ne zamandır fasıla gitmemiştim, sonunda çok keyifli bir mekanla özlemimi giderdim. Sandal Meze Balık, Bahçelievler’de, arabanız için park yeri bulunan-burası benim için önemli- güzel ambiyansı, kibar işletmecisiyle rahat eğlenebileceğiniz, uzunca vakit geçirebileceğiniz bir mekan. Balık menüleri tam benlik, hepsi birbirinden kaliteli ve lezzetliydi. Salatalarında kullandıkları soslar bile kaliteden ödün vermeden çalıştıklarının kanıtıydı.

Balık kokoreç, Levrek ’ten yapılmış, bol baharatlı ve kokorecin en sağlıklı haliydi. Hardallı Levrek Marin benim gibi hardal sevenlerin gönlünü fethedecek cinsten. Kadayıflı Karides her gittiğimde mutlaka tadacağım bir lezzet. Bu arada kendisi tatlı-ekşi sosla birlikte aşk yaşatıyor insana. Yine, zeytinyağlıları çok beğendim, çok bilindik ama çok lezzetliydi. Fasıl ekibi de her gün masanızı şenlendiriyor. Meyve ve tatlılar da müesseseden 

@oburcan
Bahçelievler 3.Cadde’de bulunan Sandal Meze Balık, butik bir meze-balık mekanı. Öncelikle konum olarak tam Bahçeli’nin kalbinde desek yanlış olmaz herhalde. Bahçeli 7. Cadde’ye 50 metre mesafede. Mezeler çeşit olarak yeterli. Öyle fantastik çeşitler yok ama hepsinde belli bir kaliteyi yakalamışlar. En çok Uskumru Çirozu ve sosunda ne olduğunu söylemeyeceğim salatayı beğendim. Bu gizli malzemeyi de masada sadece benim bildiğimi de kayıtlara alalım lütfen  Hardallı Levrek Marin ve Lakerda başarılı.

Bunun dışında zeytinyağlılar mevcut. Güzel bir zeytinyağı bulmuşlar, belirtmeden geçemeyeceğim. Ara sıcak olarak gelen Kadayıflı Karides’i tatlı-ekşi sosa bandırınca coşuyor, çok severim. Balık kokoreç, balık kırpıklarından değil, Levrek’ten yapılıyor bu da geçemeyeceğim noktalardan. Takdir edilesi… Haftanın her günü iki kişilik fasıl heyeti de yemeğinize eşlik ediyor.

@aysegulnerde
Gurme ekibi olarak bugünkü durağımız Sandal Meze Balık. Gerçekten harika bir butik mekan. Başlamadan söyleyeyim, Sandal Meze Balık’ın park yeri ve valesi var, bu önemli bir ayrıntı.

Sandal Meze Balık’ta ilk olarak tattığım meşhur Sandal Salatası dikkatimi çekti. Sirkesiyle, bol kırmızı soğanıyla, ‘’özel sosuyla’’ -bu sırrı vermiyoruz gelip siz de suyuna ekmek bandırın benim gibi- ve acısıyla ekmek yemeyen bana suyuna ekmek bandırma ihtiyacı hissettirdi. İste Uskumru Çiroz çok başarılı. Kiraz talaşı dumanında 7-8 saat süreyle pişirdiklerini duydum. Mutlaka deneyin dediklerimden. Hardallı Levrek Marin kışkırtıcı cinsten. Marinasyonu çok başarılı. Mezelerini çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. Yanlış saymadıysam 15 çeşit meze tattım.

Enginar kalbi her zaman görmediklerimizden ve gayet başarılı, mutlaka deneyin. Tahinli patlıcan da favorilerim arasına girdi. Çorumlu ustamızın elleri dert görmesin. Lakerdası, ahtapotu derken öyle bir güzel Çinekop şiş geldi ki işte o anda beni kalbimden vurduğunu söylemeliyim. Balık kokoreç gayet başarılıydı. Levrek cipsi, Kadayıflı karidesi ve sosları gayet başarılı. Mekanda az da olsa et çeşitleri de mevcut. Dostlarınızla keyifli bir gün geçirmek ve çok kıymetli müzisyenleriyle kulaklarınızın pasını silmek için yolunuzu mutlaka buraya düşürmelisiniz. Güleryüz ve can-ı gönülden servis için tüm personele ayrıca teşekkür ederim.

@sosyalyiyicicahit
Hem bol kepçe mezeli hem rafine damaklara hitap eden ara sıcakları hem de piyasaya göre hesaplı fiyatlarıyla piyasaya yeni giren Sandal Meze Balık, lezzeti ve menüsüyle gönlümüze taht kuran mekanlar arasına girdi. Mekanın işletmecisi Mustafa Bey samimi ve hoş sohbet bir adam. ‘’Senin takipçilere ve selamınla gelenlere bir %10 indirim verelim’’ dedi  biraz lezzetlerden bahsedelim: Öncelikle bir Uskumru Çiroz var ki; kiraz talaşı isinde 7 saat pişerek hazırlanmış, benim favorim oldu. Bir salata yapmışlar ki özel sosuna tüm masa ekmek bandı. Balık kokoreç, Levrek cips, Lakerda, deniz mahsullü börek, kadayıflı karides sarma ve Levrek sarma tattığımız diğer güzel lezzetler. Mekanı kendine çeken bir özelliği de Bahçeli’de olmasına rağmen kendi otoparkının olması. Kesinlikle gidilesi bir mekan.

Özgür Aksuna
Ankaralılar bilir, Bahçelievler bir başkentli için ayrı bir değer taşır. Ben de Bahçeli 7.Cadde’de yürümeyi sevdiğim gibi yeni mekanlarını da keşfetmeyi seviyorum. Aralarına bir yenisini daha kattım tabi ki. Ankara Life gurme ekibiyle beraber harika lezzetlerini tattığımız, başkentin yeni gözdesi Sandal Meze Balık… Oturması, yemesi keyifli butik bir mekan. Bahçelievler dedik diye korkmayın. Sandal Meze Balık’a gelmek için semtin dar sokaklarında park yeri aramanıza gerek yok. Bu da daha ilk girişte mekana artı puan kazandırıyor.

Herkesin de hemfikir olacağı üzere burada bir salata var ki, destanlar yazılır üzerine. Kendisi Sandal Salata oluyor ve parmaklarınızı yiyorsunuz tabiri gerçek oluyor. Sandal Salata, özel sosuyla sizi sizden alacak, o kadar iddialı. Hardallı Levrek Marin, ağzınızda bıraktığı müthiş ve kıvamında hardal tadıyla sizi buraya tekrar getirecek diyorum. Mezeleri gayet başarılı ve yeterli derecede meze çeşidi var. Uskumru Çiroz kesinlikle tarih yazar. Kiraz talaşı dumanında saatlerce pişirilen bir balık düşünün. Tadını, kıvamını tahmin ettiniz zaten, eh canınız çekti tabi size de gelip yemesi kaldı, daha ne diyeyim  Lakerda, balık kokoreç, deniz mahsullü börek favorilerimin arasında. Bir de kesinlikle tadılması gereken, kalbime taht kuran ara sıcak kadayıflı karides sarma. Bu müthiş lezzetler için Sandal Meze Balık’a ve Ankara Life Dergisi’ne teşekkür ederim.

@madamestiletto
Butik mekanlara bayılırım. Ankara Life gurme ekibi olarak gittiğimiz Sandal Meze Balık da onlardan biri artık. Bahçelievler’de bulunan Sandal Meze Balık, ilk başta kendi otoparkı ve valesi olmasıyla kalbinizi attırmaya yetiyor. Bahçeli gibi bir yerde gerçekten çok iyi bir hizmet, alkışlar Sandal’a daha şimdiden.

Sandal Meze Balık’ta yiyebileceğiniz bol çeşitte meze var. Hepsi de gayet lezzetli ve yeterli. Mezeler bildiğimiz mezeler ama kalitesi tadından kendini belli etmeye yetiyor. Sandal Salata, sosuyla kendine hayran bırakacak cinsten. ‘’Salata yemem’’ diyenlerin bile tabağında bırakmayacağı bir lezzette. Tavsiye ederim. Lakerda, ahtapot, balık kokoreç derken bir Uskumru Çiroz geldi ki anlatmaya kelimeler yetmez. Kiraz talaşında yavaş yavaş pişen Uskumru Çiroz, masadaki herkesin kalbine taht kurdu. Kadayıflı karides sarmaya diyecek söz bulamıyorum. Gerçekten Sandal Meze Balık, başkente kazandırılan nadir mekanlardan biri. Gelin ve bu lezzetleri deneyin diyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here