Sefa Zengin: “Okul Müsameresinde Rol Verilmeyince Oyuncu Olmaya Karar Verdim”

0
557

Hepimizin çok yakından tanıdığı, başarılı bir geçmişe sahip olan Sefa Zengin ile bir araya geldik. Sefa Zengin İstanbul Devlet Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra Dormen Tiyatrosu’nda profesyonel oyunculuk yaptı. 2003 yılında rol aldığı Kurtlar Vadisi adlı dizide canlandırdığı, psikolojik sorunları olan Erdal Kömürcü karakteriyle geniş halk kitlelerinin beğenisini kazandı. Halen Sahnekarlar Tiyatrosu’nda “Canlı Yayın” ve “Bavul” adlı oyunlarda oynamaktadır. Sefa ağabey ile sizler için hem röportaj yaptık hem fotoğraf çektik

Oyuncu olmaya nasıl karar verdiğinizi hatırlıyor musunuz?
Oyuncu olmaya ilkokul son sınıfta çok istememe rağmen öğretmenimin okul müsameresinde bana rol vermemesi üzerine karar verdim.

Oyuncu olma fikrine aileniz nasıl tepkiler verdi?
Rahmetli annem oyuncu olmamı hiç istemezken, sevgili rahmetli babam desteğini hiç esirgememişti. Fakat konservatuvarı kazanmamla birlikte annemin de düşünceleri değişti ve mutlaka her oyunumun prömierine geldi.

Aynı zamanda birçok projede de seslendirme yapıyorsunuz. Seslendirme sanatçısı olmak nasıl bir his? Kimleri seslendiriyorsunuz?
Yaklaşık 20 yıldır seslendirme yapıyorum. Son derece keyifle yaptığım bir meslek. Bugüne değin pek çok belgesel, sinema, animasyon, reklam ve tanıtım işlerinde seslendirme yapsam da en gurur duyduğum işim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutkunu cd ye okumuş olmamdır. Aralarında John Malkowich, Bruce Willis, Richard Gere,Hugh, Jackman,Jason, Statham,Steve Martin gibi isimlerin bulunduğu pek çok Hollywood starını da seslendirme imkanım oldu.


Başarılı bir tiyatro geçmişiniz olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.Ama Kurtlar Vadisi’nin psikopat karakteri “Erdal Kömürcü” ile daha çok kitlelere ulaştınız. O dönemlerde insanların size tepkisi nasıl oldu?
Kurtlar Vadisi dizisi ile tiyatroda yakalamadığım kadar çok insan tarafından tanınma fırsatı buldum. Oynadığım karakterin yıllar boyunca unutulmamış olması oyunculuğum adına gururla taşıdığım bir nişanedir. Seyircinin gösterdiği teveccühün hala devam etmesi oyunculuğum adına beni motive etmekte ve mesleğimi daha çok sevmemi sağlamakta.

Dünyalar güzeli bir kızınız var. Kızınızla aranız nasıl?
Kızım yaşamımı eşimle birlikte güzelleştiren gerçek bir hediye. Aramızdaki ilişki çok güçlü bir hissiyat taşıyor sanırım. Gerçek aşk işte, o hissiyat, ona sahip olduğum için Tanrı’ya şükran borçluyum.

Tiyatro nasıl gidiyor? Şu an hangi oyunları oynuyorsunuz?
Tiyatro sezonuna, Tiyatro Sahnekarlar olarak bu yıl üç oyunla devam ediyoruz. Geçen sezondan devam eden “Bavul” ve “Sersefil” ile yeni oyunumuz ama benim rol almadığım “Abim Geldi”.

İş dışında günlük hayatınızda neler yapıyorsunuz?
İşim dışında günlük hayatımın en önemli kısmını ailemle yaşamayı hem tercih ediyor hem de çok seviyorum. Kalan zamanlarımda yine mesleğimle ilgili kendimi eğitmeye ve geliştirmeye çalışıyorum. Tiyatroya ve sinemaya gitmeyi özellikle seviyorum.

Yeni projelerinizden bahsetmek ister misiniz?
Yeni projelerim arasında TRT Türk kanalına bir program, bir uzun metraj ve bir de kısa metraj sinema filmi projelerim var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here