Meltem Mirza’dan Gelin Makyajının Püf Noktaları

0
379

Kadınlar yaşamlarının her anında güzel olmaya çalışırlar, özellikle özel gecelerde herkesi kendilerine hayran bırakmak isterler. Bu özel gecelerden en önemlisi de kendi düğünleridir. Düğünlerinde kusursuz görünmek isteyen gelinler için sadece seçtikleri gelinlik yeterli değildir. Gelinliğin tamamlayıcısı saç ve makyaj da kusursuz olmalıdır.

Gelin adayları makyajlarını çok abartılı tercih etmekten kaçınmalı. Sade, soft, fresh, aydınlık bir makyaj her zaman daha etkili ve daha dikkat çekicidir.
Kusursuz makyajın en önemli şartlarından biri de kusursuz bir cilttir. Bu yüzden uygulanacak fondöten ve pudranın cilt rengine uygun olması gerekir.

BU SEZON GELİN MAKYAJINDA ARA TONLAR MODA
TEN MAKYAJI: Beyaz ve ışıltılı ten bu yıl en sık karşılaşacağımız makyaj olacak. Bronz tonları bir kenara bırakarak, şeftali ve pembe tonlardaki allıklara ağırlık vererek fresh ve enerjik bir görünüm elde etmeyi hedefliyorum. Aydınlatıcılarda bu aydınlık görüntülerin olmazsa olmazı olacak.


GÖZ MAKYAJI: Senenin vazgeçilmez ürünü olan eyeliner yine ön planda. Bununla birlikte farda öne çıkan renkler; şampanya, bej, açık kahverengi, altın sarısı, bronz, pastel pembe ve bordodur. Kirpiklerde ise 60’ların esintisi devam ediyor. Dolgun, volümlü ve uzun görünüm makyajımızı tamamlayan detay olacak.


DUDAK MAKYAJI: Dudaklarda modası hiç geçmek bilmeyen kırmızı ve bordo renkleri hâkim ama bunların yanı sıra makyajı bütünleyici renkler olarak nude akımı da devam ediyor. Bej rengi, açık kahverengi, karamel tonları ise en çok göze çarpan renkler. Mat tonlarda hala modasını korumaya devam ediyor.


KAŞ MAKYAJI: Kaşlarda kalın görünüm modası devam ediyor. Buna ek olarak kalkık görüntüde bu yılın dikkat çekenleri arasında. Kirpiklerde kalkık görüntüye ulaşmak için mutlaka kaş altına aydınlatıcı uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here