Keşke Demeden Önce; MET Sigorta

0
423

2000 yılında kurulan M.E.T Sigorta, 15 yıldır elementer ve emeklilik branşında 7 adet A acenteliği ile 3000’e yakın bireysel ve kurumsal firmaya 8 kişilik bir ekiple portföy yönetimi sunuyor. Risk analizi ile risklere karşılık gelen doğru poliçe tanzim etmeyi vizyon edinen M.E.T Sigorta, ortaklarından aldığı güç ile sağlık sigortacılığı alanında yön belirleyici lider şirket olmayı hedefliyor.

M.E.T Sigorta’da Genel Koordinatörlük görevini yürüten Zeynep Ayşe Özkut, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını Aktüerya Bölümü’nde tamamladıktan sonra kariyer hayatına başlayan Özkut, sektörün en deneyimli isimlerinden. Son zamanların en çok merak edilen konularından biri olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında bilinmeyenleri, M.E.T Sigorta Genel Koordinatörü Özkut, Ankara Life Dergisi’ne anlattı.

Son zamanlarda trend olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası uygulaması nedir?
SGK’lı hasta, SGK ile sözleşme yapmış özel hastaneye gittiğinde SGK’nın belirlediği fiyatlar üzerinden hastaneye %30 oranında ilave ücret ödemekteydi. Özel hastanelerde bu oran %90’lara kadar çıktı. SGK’nın uyguladığı sistem gereğince, özel hastaneye gittiğimizde paranın bir kısmını SGK ödüyor, bir kısmını ise biz veriyoruz. TSS poliçesi hasta-hastane-doktor arasındaki parasal ilişkiyi tamamen bitiriyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası uygulaması tüketiciye ne gibi avantajlar sağlıyor?
Tamamlayıcı sağlık sigortası uygulaması, tüketicilere daha ucuz ve geniş teminatlı ürünlerin sunulması kişilerin özel hastane seçme özgürlüğü şansı yaratmaktadır.

Peki, bu uygulama neleri kapsıyor?
Yılda 8 kez ayakta, yatarak limitsiz tedaviden oluşan prosedürü kolay bir sağlık sigorta sistemidir. 500-1000 TL aralığında 0-60 yaş arası SGK’lı her bir birey için kullanım sağlamaktadır. Çocuklara tek başına poliçe tanzim şansı var. Şirketimizde bekleme süresi olmadan doğum paketleri de mevcut iken gebelik sürecinde de ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Biz M.E.T Sigorta olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası uygulamasını, sigortacılık sektörünün geleceği olarak görüyor ve inanıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here