Hayatının Her Anında Müzik Var; Simge Sağın

0
562

“Beni en çok heyecanlandıran şey ise kendi şarkılarımın da insanlarla tanışacağı o an”

Konservatuar okuduğu yıllarda eş zamanlı olarak back vokal de yapan Simge Sağın, uzun yıllar boyunca birçok sanatçıya eşlik etti. Ardından ilk albümü “Yeni Çıktı” ile müzik piyasasına girdi. Geçtiğimiz aylarda ikinci single’ı “Bip Bip” ile güzel bir çıkış yakalayan sanatçı, şimdilerde ise üçüncü single’ının çıkması için geri sayıma başladı.

Müzisyen bir babanın kızı olmanın avantajlarını hep yaşadınız mı? Buna dair neler söylersiniz?
Müzisyen bir babanın kızı olmak bence çok büyük bir ayrıcalık. Çünkü çocukluğumdan itibaren evde hep müzik vardı. Babam evde gitar çalar, biz de ablamla şarkılar söylerdik. Nitekim bu durum benim müzisyen olma isteğimi hep tetikledi. Ve şimdi anlıyorum ki; hayatımda bu işi yapmamda bana destek olan ve bu işi bilen birilerinin olması çok büyük artılar sağlıyor.

Pek çok usta sanatçının vokalistliğini yaptınız. İlk ne zaman “tamam ben artık solo bir albüm çıkarmalıyım” dediniz?
Back vokal yaptığım son şarkıcı Serdar Ortaç’tı ve kendisi de bana albüm yapmam gerektiğini söylüyordu. Ben de yavaş yavaş kendimi hazır hissetmeye başlamıştım. “Tamam artık yapabilirim” dediğim an başladı benim hikayem.

Albüm serüveniniz nasıl geçti, zorlu muydu?
Serdar Ortaç’a vokal yaptığım dönemde Erdem Kınay’la tanıştım. Sonrasında kendisinden bana albüm teklifi geldi. Bende hemen bu teklifi kabul ettim. Çünkü Emre Kınay hayran olduğum besteci ve aranjörlerden biriydi. Çok gülerek ve çok inanarak çalıştığımız bir albüm dönemi yaşadık. Bu çalışmanın sonunda da 6 şarkıdan oluşan şahane bir albüm ortaya çıktı.

Yaptığınız müziği nasıl tanımlarsınız?
Yaptığım müzik Türkçe pop tabii. Ama pop da kendi içinde kollara ayrılıyor. Benim yaptığım pop, herkese hitap eden, herkesin seveceği dilden, kendine has bir tarzı olan kısacası “Simge”yi yansıtan bir tür oldu ve olmaya devam edecek.

Yeni single çalışmanız ‘Bip Bip’ ile sevenlerinizin karşısındasınız. Nasıl geri dönüşler aldınız?
“Bip Bip” benim 2. göz ağrım. İlk dinlediğimde âşık oldum şarkıya. Beni yanıltmayarak çok büyük başarılara ve ödüllere imza attı. Özellikle çocuklar olmak üzere herkes şarkıya bayıldı:)

Projelerinizden bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?
Önümüzdeki yeni şarkımız “Miş Miş” çok kısa bir sure sonra raflarda yerini bulacak. İlerleyen zamanlarda da kendi yapmış olduğum şarkılardan oluşan ve çok değerli müzisyenlerinde olduğu bir albüm hazırlıyoruz. Beni en çok heyecanlandıran şey ise kendi şarkılarımın da insanlarla tanışacağı o an. Biliyorum ki çok sevecekler!

Ankara’ya dair neler söylersiniz? Ankara dinleyicisini nasıl buluyorsunuz?
Ankara benim için çok önemlidir, çünkü uzun zaman Ankara da solo sahne aldım. Bu nedenle hem çok iyi bilirim şehri hem de ayrı bir güzelliği vardır ben de. Ankara dinleyicisi ise modern, eğlenmeyi çok iyi bilen, sanata ve sanatçıya değer veren bir kitleden oluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here