Nuri Bilge Ceylan “Panoramik Bakış” ile Ankara’da

0
496

CerModern ve Dirimart işbirliği ile gerçekleşen, Türkiye’nin dört bir yanından panoramik 48 fotoğrafın yer aldığı Nuri Bilge Ceylan’ın “Panoramik Bakış” sergisi 26 Mart 2015 tarihine kadar CerModern ana galerisinde Ankaralı sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

1980 yılında başladığı fotoğrafçılığa filmlerinin yoğunluğu nedeniyle bir süre ara veren Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Uzak’ filmi sonrası gittiği Kapadokya’da çektiği bir kare ile başlayan fotoğrafa dönüş serüveni, yurtdışında ve İstanbul’da açtığı sergiler sonrası Ankara CerModern’de “Panoramik Bakış” adı altında devam ediyor.

Sergideki doğanın, insanın ve tarihin izlerini daha önce hiç görmediğimiz kompozisyonla anlatan kareler, kendi deyişiyle ‘film için mekân arayışını bahane ederek memleketin dört bir yanında çektiği’ enstantaneleri barındırıyor.

Sergi küratörü Heinz Peter Schwerfel tarafından ‘sırlarını asla belli etmeyen bireyler, gruplar ve manzaraların portrelerini çizen meraklı bir gözün bakışları’ olarak nitelendirilen 48 fotoğraf, Türkiye’nin dört bir yanının toplumsal panoramasını da iyi bir gözlemci tarafından gözler önüne koyuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here