Dr. HALİT EMRE KAVLAK

0
451

Şehrin her zamanki gibi en yenilikçi yayını Ankara Life Dergisi’nden yepyeni bir köşe daha. Ekim ayından itibaren şehrin alanlarında başarılı olmuş isimlerini dergimiz sayfalarına taşıyacağız. Bu ayki konuğumuz tanınmış diş hekimi Dr. Halit Emre Kavlak…

Kendini anlatan bir film çekecek olsan nasıl bir film olurdu?
Uçsuz bucaksız hayal kurmanın ferahlığını hissettiren; samimiyetin, ailenin ve aşkın değerini bilen bir film olurdu. Diğer yandan da heyecan olmalı. tutku mesela; tutku olmadan olmaz. Büyük bir mücadeleye, rekabete de asla hayır demem. Bu yüzden unutamadığım filmlerin başında Stanley Kubrick’in Barry Lyndon’ı gelir.

Hangi filmin içinde yaşamak isterdin?
Jim Jarmush’un hayattan vazgeçmesine rağmen yaşama tutunmaya gayret eden ve birbirinden ayrı düşmüş iki vampir sevgiliyi anlattığı “Aşıklar Hep Hayatta Kalır.”

Seni etkileyen ne oldu peki?
Yönetmenin bakışaçısı, kullandığı sinematografik teknikler ve yaratıcılığı. Ayrıca film müzikleri kesinlikle harikaydı. Hatta bu filmden sonra, hikayenin geçtiği Fas’a gitmeye karar verdim ve gittim.

Doktor olmasaydın hangi mesleği seçerdin?
Profesyonel sporcu olmak isterdim. Özellikle de adrenalin yüklü olanlardan. Mesela RedBull sporcusu olmak isterdim.

Bir ortamda seni çok sinirlendirebilecek, hazmedemeyeceğin şeyler ne olur?
Hadsizliğe ve altı boş ukalalığa tahammül edemiyorum.bu gibi durumlarla karşılaştığımda beni birebir ilgilendirmeyen şeylere bile karıştığım oluyor.

Bir kadında seni etkileyen 3 özellik ne?
Samimiyet, zeka ve işinde başarılı olması.

Çekip gidecek olsan nereyi giderdin?
Yeni yerler görmek beni hep heyecanlandırmıştır. Alıp başımı gidecek olsam, görmediğim bir yeri, bilmediğim bir kültürü keşfetmek isterim.

Yaptığın en büyük çılgınlık neydi?
Hangisinden başlasam?

Sondan başa doğru gidebilirsin…
Birçok tehlikeli sularda daldım. Buna köpekbalığı ve balina dalışlarım da dahil. Bunun haricinde dağcılık ile ilgilendiğimi biliyorsun. Himalayalar’da 7.143 metre yükseklikte Himlung Himal Dağı’na tırmandım. 2017’de de Everest’teyim…

Seçme şansın olsaydı hangi dönemde, nerede ve nasıl bir adam olmak isterdin?
Tapınak Şovalyeleri döneminde yaşamak isterdim. Asaletin, gururun ve şerefin üç kuruştan daha değerli olduğu ve insanların onursuz yaşamaktansa canlarını seve seve vermeyi tercih ettiği yıllarda…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here